صفحه اصلی / خبرخوان / 70 هزار پزشک عمومی می توانند طب سنتی را نهادینه کنند

70 هزار پزشک عمومی می توانند طب سنتی را نهادینه کنند


تهران- ایرنا- معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راهکارهای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از خدمات طب سنتی را بهره گیری از ظرفیت و توان 70 هزار پزشک عمومی دانست و گفت: با تحقق این راهک
70 هزار پزشک عمومی می توانند طب سنتی را نهادینه کنند

دکتر محمود خدادوست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، افزود: لازم است برای این افراد دوره های آموزشی و آزمون هایی تعریف شود تا آنان پس از گذراندن این مراحل بتوانند بخشی از خدمات طب سنتی را ارایه کنند.

وی اظهار کرد: با ساماندهی و شناسنامه دار شدن این افراد می توان بخشی از نیازهای عمومی مردم به طب سنتی را پاسخ صحیح و مناسب داد و رضایت آنان را در این زمینه جلب کرد.

معاون طب سنتی افزود: در حال حاضر حدود 10 هزار پزشک به ارایه خدمات طب سنتی مشغول هستند که ساماندهی آنان در اولویت برنامه های این معاونت است.

خدادوست بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و ارایه خدمات طب سنتی به صورت قانونمند تاکید کرد و گفت: در صورتی که اینگونه اقدامات با کنترل و نظارت دقیق وزارت بهداشت انجام شود، شاهد تحول چشمگیر در حوزه طب سنتی خواهیم بود.

معاون طب سنتی، تعداد پزشکان در کشور را بیش از 120 هزار نفر اعلام کرد و گفت: توزیع این افراد در سراسر کشور به صورت متوازن صورت نگرفته است و همه مناطق کشور به یک اندازه از ظرفیت آنها استفاده نمی کنند.

خدادوست افزود: برای ارایه خدمات طب سنتی به تعداد قابل توجهی دستیار در این حوزه نیاز داریم که به صورت متوازن در سطح کشور توزیع شوند.

یکی از اولویت های وزارت بهداشت نهادینه شدن طب سنتی در کشور است بر این اساس تلاش شده با اتحاذ راهکارهای مناسب، گام های خوبی در این زمینه برداشته شود.

از این رو، تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از سال 1386 در رشته طب سنتی اقدام به پذیرش دستیار طب سنتی کرده اند تا خدمات بهتری به مردم ارایه کنند.

 

منبع: ایرنا

 0 نظر برای “ 70 هزار پزشک عمومی می توانند طب سنتی را نهادینه کنند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *