صفحه اصلی / اخبار/ خانواده / زناشویی/ آفت های زندگی مشترک

آفت های زندگی مشترک


آفت های زندگی مشترک

عصبانیت و غرور دو آفت در زندگی مشترک هستند که می توانند زندگی شما را تا مرز نابودی بکشانند.

وقتی شما عصبانی هستید نه صدای دیگری را می شنوید و نه به چیز دیگری می اندیشید، پس اگر با عصبانیت همسرتان از کوره در رفتید راه به جایی نخواهید برد. وقتی مشکلی پیش می آید قرار نیست تمام مشکلات گذشته زندگی خود از ابتدا تا کنون را دوباره مرور نمایید ، زیرا این کار جز تخریب رابطه میان شما و همسرتان نتیجه ای نخواهد داشت. 
مشاوران خانواده معتقدند در دربسیاری موارد ممکن است نظر شما مخالف عقیده همسرتان باشد. بپذیرید که هر کس حق دارد عقیده و فکر خود را داشته باشد.
نظر خود را بیان کنید اما نه به صورتی که انگار در حال نقد همسرتان هستید. اگر مخالف عقیده همسرتان هستید با آرامش نظرتان را بیان کنید. مهم نیست که چه کسی درست می گوید و چه کسی غلط ، زیرا قرار نیست در زندگی مشترک هر وقت بحثی به وجود می آید یک طرف در نهایت برنده باشد و نفر دیگر بازنده .

گاهی اوقات همسران فراموش می کنند که قرار نیست دائما به یکدیگر فرمان دهند. گاهی اوقات جملات دائما امری می شود. بد نیست که در خواسته های مان یک کلمه "لطفا" نیز استفاده کنیم ، زیرا هیچ یک از ما از دیگری طلبکار نیستیم.
در ضمن از راه های گوناگون و از طریق کلامی نیز به همسرتان نشان دهید که او را دوست دارید و شیرینی و دوام این رابطه برای شما اهمیت دارد.
حتی وقتی از دست او دلخور هستید نیز کمی نرمی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. با کمی تواضع و احترام به طرف مقابل موجب می شوید که او تمایل پیدا کند تا شما را نیز راضی نگاه دارد. 
البته غرور چیز بدی نیست اما در خانه و خانواده بهتر است کمی غرورتان را پایین بیاورید و گرنه به منزله مانعی برای طرف مقابل تلقی می شود که احساس می کند باید از روی آن بپرد و به عبارت دیگر حالت دفاعی و سرسختی او را افزایش می دهد. 
 0 نظر برای “ آفت های زندگی مشترک

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.