صفحه اصلی / اخبار/ موفقیت و زندگی / خودشناسی/ افراد احساساتی بخوانند!

افراد احساساتی بخوانند!


افراد احساساتی بخوانند!

اگر می خواهید تفاوت های مغزی افراد احساساتی با بقیه افراد را بدانید، پیشنهاد ما خواندن مطلب زیر است.

محققان با بررسی 176 شرکت کننده از آن ها خواستند پرسشنامه هایی را برای ارزیابی میزان همدردی شان با دیگران پر کنند. محققان سپس با استفاده از شیوه ای موسوم به «مورفومتری مبتنی بر وکسل» از مغز این افراد تصویر گرفتند.
این شیوه، نوعی تکنیک تصویربرداری عصبی است که از آمار برای مقایسه تراکمات ماده خاکستری در بخش های خاصی از مغز استفاده می کند.
در این مطالعه مشخص شد افرادی که دارای سطوح بالاتر همدردی عاطفی با دیگران هستند، تراکمات بالاتر ماده خاکستری را در نزدیک بخش insula مغزشان داشتند. این بخش از مغز قوی ترین عواطف را تولید می کند و افراد را قادر می سازد به طور عاطفی به موسیقی یا هنر و وضعیت های بدنی مانند گرسنگی واکنش نشان می دهد.
همچنین مشخص شد افرادی که همدردی شناختی با دیگران داشتند و منطقی بودند، تراکم خاکستری بالاتری در غشای midcingulate در مغزشان داشتند. این بخش از مغز، دو نیمکره که اطلاعات اجتماعی را پردازش می کنند و در تصمیم گیری نقش دارند، را به یکدیگر متصل می کند.
این نتایج نشان می دهد دو نوع همدردی عاطفی و منطقی با دیگران از ساختارهای عصبی متفاوتی نشات می گیرند.
محققان مطمئن نیستند چگونه این ساختارهای مختلف مغزی می توانند با گذر زمان تغییر کنند. آن ها امیدوارند در تحقیقات آتی در این باره اطلاعات بیشتری بدست آورند.
جزئیات این پژوهش در مجله Neuroimage ارائه شد.0 نظر برای “ افراد احساساتی بخوانند!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.