صفحه اصلی / اخبار/ خانواده / زناشویی/ اين شوخي ها با همسر ممنوع!

اين شوخي ها با همسر ممنوع!


اين شوخي ها با همسر ممنوع!

گاهي برخي شوخي ها که با همسرتان انجام مي دهيد نه تنها نمي تواند حس دوستي را در خانمتان ايجاد کند بلکه او را آزرده مي سازد. اين شوخی ها کدامند؟

- شوخي هاي حاوي فحش :

باز هم اين يک نوع ديگر از خوشمزگي هاي به جا مانده از دوران مجردي است! البته منظورم از فحش، حرفي است که توهين تلقي شود، باز هم مي گويم ممکن است اين الفاظ در بين دوستان ما نشانه محبت باشد (که البته همان هم غلط است) ولي هرگز در ارتباط با همسرتان از اين شوخي ها استفاده نکنيد، چيزي که جديدا در شبکه هايي مثل فيس بوک ديده ام (با عذرخواهي از همه دوستان) واژه “کثافت” است که مثلا با تغيير شکل “کصافط” مي نويسند و بسيار زشت و بي ادبانه است، و متاسفانه آقايان در رابطه هاي پيامکي با همسرشان از آن استفاده مي کنند يا لفظش را به زبان مي آورند، اين هم نمونه اي ديگر از شوخي هاي خراب کننده رابطه است که نبايد مرتکب شويد.

يا مثلا واژه هاي ديگر، بعضي واژه ها را هم مجبورم بگويم که خيلي خانم ها از آن شاکي هستند که آقايان در رابطه با آنها به شوخي به کار مي برند مثل “لامصب” “بدبخت” “بيچاره” و … پس خيلي مواظب اين واژه ها باشيد، همسر شما ممکن است چيزي نگويد و يا عادت کرده باشد، ولي باور کنيد شروع با اين واژه هاي ساده زندگي خيلي ها را به مرز طلاق کشانده است. خواهش مي کنم از اين الفاظ استفاده نکنيد.

- شوخي در مورد اعضاي خانواده :

مثلا خانمي به همسرش مي گويد :” اگر مشکلي پيش اومد باباي من هست که کمکمون کنه” شما هم قصدي نداريد و به شوخي مي گوييد :”باباي تو هنوز قسط جهيزيه ات رو داده که بخواد کاري کنه حالا!” اين شامل شوخي با اعضاي خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم مي شود، يعني فرضا با پدر همسرتان يا مادر همسرتان شوخي اي کنيد که دور از شان آنها باشد و يا بي ادبي محسوب شود.

- مسخره کردن :

مسخره کردن هميشه بد است، مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور ديگران بدترين کار ممکن! اين مسخره کردن مي تواند جنبه هاي مختلفي داشته باشد، همسرتان کاري را درست انجام نداده شما با اين کلمات او را صدا مي کنيد “نابغه! آي کيو! دانشمند!” يا مسخره کردن قد، هيکل يا لهجه همسر که اين هم بسيار بد و زننده است، مسخره کردن غذا را هم زياد ديده ام، مثلا به همسرتان مي گوييد :”عزيزم ميشه بگي اين غذايي که پختي دقيقا مزه چي ميده ؟” و يا :”اين غذا رو برم بريزم جلو گربه ها ببينم لب ميزنن يا نه!”

نکته آخر را هم بگويم، لطفا اگر اين شوخي ها را با همسرتان مي کنيد، بدون هيچ تعارفي، انتظار محبت و شادي و گرم بودن خانه و … را از او نداشته باشيد. يکي از دوستان من که اتفاقا خيلي هم به همسرش علاقه داشت، به خاطر همين ناشي گري ها و شوخي هاي بي مورد، الان در دادگاه خانواده در رفت و آمد براي درخواست طلاق همسرش است. پس لطفا مراعات کنيد.

- طلاق :

مثلا همسر شما مي گويد “اگه يکماه آشپزي نکنم چيکار مي کني؟” بدترين جواب اين است :”خب طلاقت ميدم!” بعد هم غش غش ميخنديد و در پاسخ ناراحتي همسرتان مي گوييد :”بابا شوخي کردم” همسر شما هم ناراحت مي شود و شما او را “بي جنبه” خطاب مي کنيد و يک شوخي ساده مي شود بهانه اي براي جنجال!

خب حالا فرضا اگر خيلي مرد خوبي باشيد از دل همسرتان هر طور شده در مي آوريد، اما يک اتفاق خيلي بد افتاده، همسر شما نگران و مضطرب مي شود، به فکر مي رود، ناراحت مي شود، در رابطه زناشويي اش کمي سرد مي شود و … البته منظور اين نيست که با يک شوخي کوچک همه چيز خراب مي شود، منظور اين است که وقتي از اين شوخي ها کرديد کم کم عادت تان مي شود و به تدريج تيشه به ريشه رابطه مي زنيد.

- زن دوم :

شب دير به خانه مي آييد، همسرتان مي گويد :”کجا بودي تا اين وقت شب؟” شما هم مي گوييد:”خونه دومي!!!” خيلي شوخي جالبي بود نه ؟ يا مثلا بدون هيچ بهانه اي مسئله زن دوم را مطرح مي کنيد! مثلا به بچه هايتان مي گوييد:” آره ديگه کم کم ميخوام يه مامان جديد براتون بيارم!”

البته تجربه ثابت کرده مرداني که از اين شوخي ها مي کنند، کساني هستند که هيچ وقت اين کار را نمي کنند! ولي باز هم تاکيد مي شود که اين شوخي ها تيشه به ريشه زندگي مي زند، همسر شما مدام در فکر مي رود، شما هم با خودتان فکر مي کنيد همسرم چقدر شکاک است و زنهاي مردم اينطور نيستند و …! همين مي شود بهانه براي خراب شدن يک رابطه زناشويي.

- مرگ و زندان :

آقا يک سرماخوردگي کوچک گرفته، به همسرش مي گويد :”خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بيار آخرين وصيت هام رو بکنم.” يا مثلا زياد هستند آقاياني که تا مشکلي در کارشان پيش مي آيد مي گويند :”خانم اون وسايل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بيان دنبالم.” يا “سعي کن ماهي يه بار بياي ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بياري!” البته اينها نمونه است ولي حرفهايي است که زياد در زندگي ها هستند و هيچ پايه و اساسي ندارد و مرد فقط براي شوخي اينها را بيان مي کند، ولي نمي داند با همين شوخي ها به همسرش لطمه روحي مي زند و او را نگران و مضطرب مي کند.

- شوخي هاي فيزيکي :

يک سري شوخي هايي هست که ما در فضاي دوستانه خودمان انجام مي دهيم، مثلا با بيل مي زنيم توي سر رفيقمان و به مدت نيم ساعت با هم مي خنديم! يا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب مي کند! خب اينها در فضاي مردانه همه نشانه محبت و دوست داشتن است! ولي هرگز از اين شوخي ها با همسرتان نکنيد، خانم ها احساسات بسيار قوي اي دارند، مثلا وقتي شما همسر خود را نوازش مي کنيد خيلي براي او لذت بخش است و برعکس وقتي به شوخي به او ضربه اي مي زنيد به همان اندازه برايش دردآور و ناراحت کننده است. پس از اين شوخي ها هم اصلا نکنيد.

با يکي از دوستانم بيرون رفته بوديم، به بهانه اي يک خودکار به همسرش داد، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جايش پريد و دوستم زد زير خنده، ظاهرا خودکار برقي بود و يک برق چندولت خفيف همسرش را گرفته بود، اين هم جزء شوخي هاي فيزيکي محسوب مي شود که به هيچ وجه، تاکيد مي شود به هيچ وجه نبايد مرتکب شويد.0 نظر برای “ اين شوخي ها با همسر ممنوع!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.