صفحه اصلی / اخبار/ مد و زیبایی / نکات آرایشی و بهداشتی/ این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (1)

این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (1)


این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (1)

شکستن ناخن یکی از عوارضی ناشی از اشتباهاتی است که در هنگام آرایش ناخن انجام می دهید. این اشتباهات چیست؟

هیچ چیز بدتر از این نیست که چندین ساعت از وقت خود را صرف آرایش ناخن‌هایتان کنید و چند دقیقه بعد ببینید که ناخن‌هایتان شکسته یا لک شده‌اند. نکاتی که در ادامه ارائه شده اند، کمک می‌کنند که از خرابکاری‌های رایج به هنگام آرایش ناخن‌ها جلوگیری کنید.


۱-نشستن دست‌ها قبل از لاک زدن
آیا تا به حال توجه کرده‌اید که تکنسین‌های آرایش ناخن پیش از لاک زدن از لاک پاک کن استفاده می‌کنند؟ حتی اگر لاک نداشته باشید، انجام این کار ضرورت دارد. چون ناخن‌ها چربی طبیعی دارند (که معمولا از نوک انگشتان به ناخن‌ها منتقل می‌شود) که ممکن است از جذب شدن لاک بر روی ناخن جلوگیری کند. بنابراین، پیش از لاک زدن حتما از لاک پاک کن استفاده کنید. سپس دست‌های خود را با آب و صابون بشویید تا از شر چربی‌های باقی مانده خلاص شوید.


۲-ناخن‌هایتان را در جهت‌های مختلف سوهان می‌زنید
اگر عمل سوهان زدن ناخن‌های خود را مثل اره کردن انجام دهید، ناخن‌هایتان بیشتر در معرض پوسته پوسته شدن و شکستگی قرار می‌‌‌گیرند. سوهان زدن را به نرمی و از گوشه بیرونی ناخن‌ها شروع کنید و کم کم به بخش‌های میانی برسید. اگر ناخن‌هایتان کوتاه هستند، سوهان را در زیر ناخن قرار داده و به آرامی حرکت دهید.


۳-جلا دادن ناخن‌هایتان را فراموش می‌کنید
اگر ناخن‌هایتان را براق نکنید، چربی طبیعی ناخن‌ها انباشته شده و باعث ترک خوردن مانیکور خواهد شد. جلا دادن ناخن‌ها مثل مسواک زدن دندان‌ها است و باعث جوانی و شفافیت بیشتر ناخن‌ها می‌شود. برای این کار از اسفنج‌های مخصوص استفاده کنید که نرم هستند و سایندگی زیادی ندارند.


۴-فرو بردن دست‌ها در آب سرد برای خشک شدن سریع لاک
این کار باعث می‌شود که لاک ناخن مثل بتونه به نظر برسد. فرو بردن دست‌ها در آب سرد نه تنها باعث خشک شدن سریع‌تر لاک نمی‌شود، بلکه قوام لاک را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. فوت کردن ناخن‌ها نیز کمکی به این کار نمی‌کند. تنها راهی که می‌شود برای خشک کردن سریع‌تر لاک انجام داد، قرار دادن ناخن‌ها در معرض اکسیژن است. 

۵-عدم لایه‌برداری پوسته‌های اطراف ناخن (کوتیکول)
برخلاف باورهای رایج، روغن کوتیکول و کوتیکول ریموورها مثل هم نیستند و نمی‌توانید از آنها به جای یکدیگر استفاده کنید. روغن باعث مرطوب شدن می‌شود، در حالی که ریموورها در عمل از اطراف ناخن‌ها لایه‌برداری می‌کنند. لایه برداری تنها با هدف زدودن پوست مرده انجام نمی‌شود. بهتر است قبل از لایه‌برداری اطراف ناخن‌هایتان را ماساژ دهید و سپس با استفاده از چوب پرتقال، کوتیکول را به سمت بیرون هدایت کنید.


۶-چشم پوشی از لایه پایه و زیرین
این مسئله یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که تکنسین‌های آرایش ناخن مرتکب می‌شوند. بنابراین، سعی کنید در صورت لزوم به صورت دوستانه یادآوری کنید. اگر می‌خواهید ناخن‌هایی بلند و سالم داشته باشید، باید قبل از شروع هر دوره مانیکور از یک پوشش پایه (محلول‌هایی که در لایه زیرین لاک استفاده می‌شوند) با کیفیت استفاده کنید. این محلول نه تنها از ناخن‌های شما در برابر لکه‌ها محافظت می کند، بلکه با پر کردن شیارهای موجود باعث تقویت ناخن‌ها می‌شود.


۷-عدم استفاده از لایه پایه (بیس کُت) مخصوص قبل از بکارگیری لاک‌های براق کننده
آیا می‌دانید پوشش‌های پایه امروزی در لایه‌برداری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و به درخشندگی هرچه بیشتر ناخن‌ها کمک می‌کنند؟ اگر می‌خواهید ناخن‌هایتان در تعطیلات آخر هفته بدرخشند، از این محصولات استفاده کنید.
 0 نظر برای “ این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (1)

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.