صفحه اصلی / اخبار/ مد و زیبایی / نکات آرایشی و بهداشتی/ این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (2)

این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (2)


این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (2)

شکستن ناخن یکی از عوارضی ناشی از اشتباهاتی است که در هنگام آرایش ناخن انجام می دهید. این اشتباهات چیست؟ (قسمت دوم)

۸-استفاده بیش از اندازه از لاک ناخن
اگر بیش از اندازه لاک بزنید، خشک شدن آن خیلی طول خواهد کشید. بسیاری از افراد قلم مو را بیش از اندازه به لاک آغشته می‌کنند. بهتر است به اندازه‌ای لاک بردارید که بتوانید ناخن را در یک مرحله پوشش دهید. اول، وسط ناخن را لاک بزنید، بعد طرفین را پوشش داده و در آخر تمام ناخن را به لاک آغشته کنید تا به فرم مورد نظر خود دست یابید.


۹-عدم رعایت فاصله زمانی کافی در استفاده از پوشش پایه
اگر فاصله زمانی کافی در استفاده از بیس کت یا یک لاک دیگر را رعایت نکنید، حلال موجود در لاک زمان کافی برای تبخیر نخواهد داشت. امری که در نهایت موجب خشک شدن ناخن‌های شما می‌شود. 

۱۰-عدم استفاده از پوشش رویی (تاپ کُت)
اگر زمان کافی برای آرایش ناخن‌ها ندارید، از محلول‌هایی که در لایه رویین لاک مورد استفاده قرار می‌گیرند استفاده کنید. در غیر این صورت، روکش لاک دوام چندانی نخواهد داشت.


۱۱-عدم پوشش کامل لبه‌های ناخن
بسیاری از شکاف‌ها و شیارهایی که پس از لاک زدن پدید می‌آیند، در نوک ناخن مشاهده می‌شوند. با این حال، اغلب زنان توجهی به استفاده بیشتر از محلول‌های مخصوص لایه رویی ناخن در این بخش ها نمی‌کنند. برای پوشش کامل لبه‌های ناخن می‌توانید از یک روکش دیگر بر روی روکش قبلی استفاده کنید.


۱۲- تمیز نکردن پوسته اطراف ناخن
بزرگ‌ترین تفاوت مانیکور شخصی با سالن‌های زیبایی چه می‌تواند باشد؟ لکه‌هایی که در دو طرف و پوسته اطراف ناخن پدید می‌آیند. بعد از آخرین لایه، باید پوسته اطراف ناخن را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید و هرگونه لاک اضافی را از بین ببرید. این کار باعث می‌شود که لاک ناخن زیباتر جلوه کند و مانیکور دوام بیشتری داشته باشد.


۱۳-اگر مانیکورتان لک شد، دوباره رویش لاک می‌زنید
یک راه آسان برای رفع لکه‌های جزئی وجود دارد و دیگر نیازی نیست دوباره لاک بزنید. اگر لکه‌ها آنقدر شفاف هستند که نمی‌توانید ناخن را از روی آنها ببینید، یک لایه از لاک مورد نظر را بر روی ناخن بکشید و بگذارید ۳۰ ثانیه بماند. سپس، برای بار دوم از تاپ کُت استفاده کنید.


۱۴- عدم استفاده از مرطوب کننده قبل از تغییر لاک
رسیدگی به وضعیت دست و ناخن‌ها باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، نه آنکه صرفا هفته‌ای یک بار به آن پرداخته شود. نگهداری از مانیکور مستلزم آن است که ناخن‌های خود را هیدراته نگه دارید، مخصوصا اگر از دست‌های خود زیاد استفاده می‌کنید. بهتر است هر روز از روغن کوتیکول استفاده کنید.0 نظر برای “ این اشتباهات را هنگام آرایش ناخن انجام ندهید. (2)

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.