صفحه اصلی / اخبار/ موفقیت و زندگی / من و دیگران/ این اشتباهات شما را تنها می کند.

این اشتباهات شما را تنها می کند.


این اشتباهات شما را تنها می کند.

برخی اشتباهات در رابطه ها قابل جبران نیست و می تواند باعث شود که شما تنها بمانید. این اشتباهات در زیر آورده شده است:

این که چرا برخی افراد نمی توانند آشنایی هایشان را به ازدواج برسانند یا در فرصت جوانی شان ازدواج کنند، برای خیلی ها دغدغه است. اما این که چرا برخی افراد حتی بعد از ازدواج هم باز احساس تنهایی می کنند مشکلی است که کمتر به آن پرداخته شده.
واقعیت این است که مرتکب شدن برخی اشتباهات در روابط، ما را به سمت تنهایی سوق می دهند. در ادامه 20 اشتباه ذکر شده که باعث می شود شما همیشه حتی در ازدواج تان هم تنها و بی یاور باشید.
1 - ازدواج با فردی که نمی تواند هیجانش را کنترل کند. چنین آدم هایی مرتبط بار روی دوش شما هستند چون باید مهارشان کنید، مراقب شان باشید و عین یک بچه هیجاناتشان را بپذیرید. واقعا کار سختی است!
2 - ازدواج با فردی که احساس می کنید فرسنگ ها از شما دور است یا ذهنش به شدت مشغول افکار دیگری است.
3 - ازدواج با فردی که بسیار ساکت است/ یا به ندرت آغازگر یک مکالمه است.
4 - ازدواج با کسی که فقط در مورد خودش صحبت می کند. این آدم ها به شما فرصت نمی دهند خودتان را نشان دهید. اساسا شما را نمی بینند و مرکز دنیا، خودشان هستند و بقیه عالم و آدم برایشان اهمیتی ندارد.
5 - ازدواج با کسی که علاقه کمی برای برقراری ارتباط با طرف مقابل (شما) از خود نشان می دهد.
6 - ازدواج کردن باکسی که در رابطه قبلی اش نتوانسته رابطه احساسی نزدیکی با زوجش داشته باشد.
7 - ازدواج با فردی که همیشه از دیگران فاصله می گیرد و دنیایش با آدم های دیگر خیلی فرق دارد. (ممکن است فیلسوف مسلک باشد یا نوع دیگری به دنیا نگاه کند. چنین آدم هایی حرف عموم افراد را درک نمی کنند و عموم افراد هم آنها را بیگانه می پندارند.)
8 - ازدواج با فردی که خیلی به ندرت به چشمان طرف مقابل (شما) نگاه می کند. (این ها از پایه و اساس در برقراری ارتباط مشکل دارند.)
9  - کسی که گارد بسته دارد. در اولین دیدارها معمولا پاهایش را به شکل علامت «به علاوه» روی هم انداخته است و اطلاعات کمی درباره خود می دهد. این وضعیت در دیدارهای بعدی هم ادامه پیدا می کند.
10 - فردی که همیشه در نخ دیگران است. در ملاقات هایتان حواسش به دیگران است و شما را نادیده می گیرد یا موضوع بحثش با شما، همیشه دیگران است نه خودتان دو نفر.
11 - فردی که در یک جمع، بیشتر تمایل به برقراری رابطه با دیگران دارد تا شما! او عامدانه شما را نادیده می گیرد چون مطمئن است که شما چیزی برای سرگرم کردنش ندارید. بنابراین خودش را با دیگران مشغول می کند.
12 - فردی که از عمیق شدن شناخت و بروز عقاید شخصی اش پیشگیری می کند و مدام با عوض کردن بحث و تعیین خط مکالمه، چیز زیادی در مورد خودش بروز نمی دهد.
13 - کسی که مدام تلفن همراهش را بررسی می کند. در دنیای مجازی بیشتر و راحت تر از دنیای واقعی زندگی می کند. هیچ بعید نیست مدتی بعد از زندگی با این فرد، مجبور باشید به جای تلفن کردن به هم با هم ایمیل رد و بدل کنید! آدم هایی که در دنیای مجازی غرق می شوند، دوست دارند از واقعیت فاصله بگیرند و شما هم به عنوان همسر آنها، یا بایددر این دنیای مجازی شریک باشید یا با واقعیت های بیرونی حذف شوید!
14 - کسی که هیجان کمی در مورد شما از خود نشان می دهد. این آدم ها معمولا از همان دیدارهای اول شبیه یک روبات یا مرده متحرک هستند. با شما ازدواج می کنند، چون بالاخره بایدیک روز ازدواج کنند. همین!
15 - کسی که عشق و علاقه کمی در مورد هرچیزی از خود بروز می دهد. این آدم ها سفت و سخت و سنگی هستند و معمولا هیچ حسی به هیچ چیز ندارند. از جمله زندگی مشترک و عشق و عاشقی.
16 - کسی که بی تاب و بی قرار به نظر می رسد، انگار که ترجیح می دهد هرجای دیگری جز پیش شما باشد.
17 - کسی که به حرف های شما گوش نمی کند، به شوخی های شما نمی خندد، و دغدغه های شما برایش اهمیتی ندارد.
18 - کسی که از لحاظ ظاهر هم جذب او نشده اید. این یک اخطار جدی است! در همان دیدارهای اول طرف باید به دلتان بنشیند و کمی کشش نسبت به او در خود احساس کنید. اگر این حس همان زمان سراغ شما نیاید هیچ وقت نمی توانید در زندگی مشترک آن را ایجاد کنید. در نهایت دچار سردی روابط می شوید و کارتان به جاهای باریک می کشد.
19 - ازدواج با کسی که به نظر نمی رسد از لحاظ عقل و منطق برایتان جذاب باشد. عقایدش پرت است یا مایه خجالت شما می شود.
20 - ازدواج با فردی که برای امیال و اهداف شما ارزشی قائل نیست.

یک سوال مهم
«چرا آدم ها به رابطه با کسی که باعث می شود احساس تنهایی کنند، ادامه می دهند تا آشنایی شان به ازدواج برسد؟»
اغلب افراد به این سوال این طور پاسخ می دهند: «چیزهای دیگری در آن فرد دیدم که مورد علاقه ام بود و دوست داشتم به او فرصت بدهم تا رابطه مان پیش برود؛ به این امید که اوضاع بهتر شود». اما واقعیت این است که بیشتر افراد به ندرت در رابطه شان پیشرفت می کنند و در یک کلام، فقط و فقط عمرشان را هدر می دهند و در مقابل احساس تنهایی بیشتری نصیبشان شده است!0 نظر برای “ این اشتباهات شما را تنها می کند.

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.