صفحه اصلی / اخبار/ دانش و فناوری / تازه های تکنولوژی/ تایرهای بدون هوا

تایرهای بدون هوا


تایرهای بدون هوا

نسل جدیدی از تایرهای خودرو در راه است که درون آن ها با هوا پر نمی شود. چس چگونه هستند؟؟

یک شرکت در کره جنوبی به نام Hankook در حال تولید تایرهای بی‌هوایی است که هرگز کم‌باد نمی‌شوند. اگرچه این تایرها هنوز کاملاً برای عرضه به مشتریان آماده نیستند؛ اما تست‌های اولیه بسیار امیدوارکننده بوده‌اند. این تایر بدون باد که Hankook iFlex نام دارد کاملاً با مواد دوستدار محیط‌زیست ساخته شده‌ و تست‌های رانندگی و بررسی را پشت سر گذاشته است. این تایرها قدم‌به‌قدم به وسایل نقلیه مشتری‌ها نزدیک‌تر می‌شوند.

شرکت Hankook از سال ۲۰۱۱ تحقیقاتی اختصاصی در مورد تایرهای بدون نیاز به فشار هوا آغاز کرده و طی ۴ سال اخیر به پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه دست یافته است. این شرکت موفق شده تحقیقات خود را به صورت یک محصول که در سراسر جهان به راحتی در دسترس رانندگان خواهد بود، ارائه دهد. نسخه جدید این تایر که به جای هوا از اشکال هندسی بهره می‌برد، روی تمام طوقه‌ها یا رینگ‌های قدیمی نصب می‌شود. مدل‌های قبلی این تایر هم طوقه و هم تایر را به یک بخش متصل می‌کرد؛ به عبارت دیگر وسایل نقلیه بایستی برای استفاده از این تایرها، کلاً وسایل جدیدی به کار می‌گرفتند.

اما حالا تایر iFlex با هر وسیله نقلیه‌ای سازگار است و این امر باعث می‌شود عرضه این محصول در بازار راحت‌تر شود. در تست‌های اخیر، این شرکت خلاق این تایر جدید را در ۵ تست مختلف مورد آزمایش قرار داد؛ مقاومت، خراش‌پذیری، استحکام، حرکت در مسیر زیگزاگ و سرعت. طی بیانیه‌ای که این شرکت با افتخار در نشست خبری خود منتشر کرد، در تست سرعت، اتومبیل الکتریکی که مجهز به تایرهای iFlex بود، به حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت دست یافت. نتایج شگفت‌انگیز هر ۵ تست نشان دادند که این تایرها می‌توانند از نظر عملکردی با تایرهای قدیمی به رقابت بپردازند.
شرکت Hankook که یک شرکت فوق‌العاده حساس درزمینهٔ محیط‌زیست است، جوانب احتیاط بیشتری رعایت کرده تا این تایرها حداقل رد کربنی را از خود به جای بگذارند. این امر با استفاده از یک سری مواد دوستدار محیط‌زیست محقق شد که به میزان چشمگیری مصرف انرژی را کاهش می‌دهند. همچنین این مواد باعث می‌شوند تایرهای iFlex به راحتی بازیافت شوند. علاوه بر این، شرکت Hankook اظهار داشت: «روش‌های جدید تولید تایر این شرکت باعث می‌شوند فرایند ساخت از ۸ مرحله به ۴ مرحله کاهش یافته و تسهیل شود». در نتیجه این شرکت تا حد امکان سعی می‌کند اتمسفر را کمتر آلوده نماید.

نائب رئیس و مدیرعامل بخش Hankook Tire طی یک نشست خبری گفت: «توانایی تایرهای Hankook iFlex برای ارائه عملکردی با سرعت بالا در رانندگی نتیجه تعهد دیرین Hankook Tire به ایجاد فناوری نوآورانه تایر به صورت مدام و مستقل است. شرکت ما با هدف تقویت پیشگامی در زمینه فناوری‌های ساخت تایر در بازار جهانی تایر، به تولید تایرهای پیشرفته، دوستدار محیط‌زیست و آینده‌نگرانه ادامه خواهد داد».0 نظر برای “ تایرهای بدون هوا

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.