صفحه اصلی / اخبار/ خانه داری / دکوراسیون و چیدمان/ جای تلویزیون LCD در خانه کجاست؟

جای تلویزیون LCD در خانه کجاست؟


جای تلویزیون LCD در خانه کجاست؟

جای تلویزیون LCD در خانه کجاست؟

تا حالا فکر کردید جایگاه LCD یا LED تو خونه کجاست؟ آیا فرقی میکنه کجای خونه باشه؟ قطعا جواب مثبت است.

 تلویزیون به عنوان یکی از عناصر مهم در طراحی اتاق نشیمن شناخته می شود. در خانه های کوچک امروزی امکان جدا سازی فضای تلویزیون از اتاق پذیرایی وجود ندارد و به ناچار مجبور هستیم تلویزیون را در اتاق پذیرایی جا دهیم که این مساله باعث می شود انتخاب جای مناسب برای چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی دارای اهمیت زیادی باشد.
برای انتخاب بهترین مکان چیدمان تلویزیون در اتاق پذیرایی بهتر است مسیر دید تلویزیون از نقاط مختلف اتاق پذیرایی در نظر بگیریم تا بهترین مکان و مناسبترین زاویه را برای قرار دادن تلویزیون انتخاب کنیم. پس با ما همراه باشید تا با هم نکاتی در رابطه با چیدمان تلویزیون دراتاق پذیرایی را دنبال کنیم.

برای قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن باید حتما به این نکته توجه کنید که تلویزیون باید از هر نقطه ای دید داشته باشد. به طور مثال در این اتاق مبل تک نفره قرمز رنگ دید به تلویزیون ندارد و این یک نقطه ضعف برای اتاق نشیمن شما محسوب می شود. پس حتما سعی کنید تا دید مناسب را برای همه ی مبلمان اتاق خود تامین کنید.


مهم ترین نکته در جا نمایی تلویزیون در فضا ، توجه به این نکته است که در پشت تلویزیون نباید هیچ منبع نور طبیعی یا مصنوعی وجود داشته باشد. اگر تلویزیون دقیقا در جلوی پنجره اتاق تان قرار بگیرد در طول روز برای تان مشکل ساز خواهد بود و متوجه این مساله خواهید شد که نوری که از پشت پنجره می تابد باعث آزردگی چشمان شما خواهد شد. پس حتما به این نکته توجه کنید. اگر مجبور به انجام این کار هستید می توانید از پرده هایی با پارچه های ضخیم استفاده کنید.

سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. به این شکل شما می توانید چیدمان بهتری برای مبلمان اتاق پذیرایی خود داشته باشید.و همچنین تاثیر گذاری بیشتری را در اتاق پذیرایی و تلویزیون خود مشاهده کنید.

اگر از تلویزیون در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می کنید برای آن مبلمانی جدا از مبلمان اصلی فضا در نظر بگیرد. و فضای دیدن تلویزیون را به وسیله مبلمان  آن از قسمت دیگر جدا کنید.

برای خاص تر شدن محل قرار گیری تلویزیون می توانید از قفسه های خلاقانه در اطراف تلویزیون استفاده کنید. قفسه های چوبی در اطراف تلویزیون می توانند قابی خلاقانه برای آن ایجاد کنند و علاوه بر آن بر زیبایی و جذابیت فضای داخلی اتاق پذیرای تان نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

تلویزیون خود یکی از عناصر تاثیر گذار بر فضا است ، حال اگر تلویزیون با یک عنصر تاثیر گذار دیگر مثل شومینه هماهنگ باشد میزان جذابیت فضا بیشتر می شود.این کار باعث می شود تلویزیون بیش تر به چشم بیاید. و نگاه ها را کاملا به تلویزیون خیره شود.

 0 نظر برای “ جای تلویزیون LCD در خانه کجاست؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.