صفحه اصلی / اخبار/ سرگرمی / خواندنی ها/ جلوی گریه کردن خود را نگیرید!

جلوی گریه کردن خود را نگیرید!


جلوی گریه کردن خود را نگیرید!

آیا می دانید گریه کردن می تواند مفید باشد؟ در اینجا با فواید گریه آشنا شوید.

احساسات در همه ما به یک اندازه تقسیم نشده و برداشت ما هم از آن ها نسبی است. برخی گریه کردن را خوب نمی دانند. اما آیا گریه کردن بد است؟


فواید اشک ریختن!
جاری شدن اشک به منزله رهایی از استرس، اضطراب، غم و ناامیدی است. گریه کردن می تواند از نظر ذهنی شما را به فردی بهتر تبدیل کند. البته فواید اشک ریختن فقط محدود به اشک ناشی از ناراحتی نیست و اشک شوق نیز فواید زیادی دارد.
اگر شما شرایط خوبی ندارید و همه چیز را درون خودتان ریخته اید، بدانید که از نظر روانی و جسمی به بدن خود آسیب وارد کرده اید. اشک ریختن، علاوه بر این موارد، به تقویت بینایی کمک می کند و می تواند 90 تا 95 درصد باکتری های چشمی را در 10 دقیقه از بین ببرد.
 
گریه کردن از نظر درمانی مفید است
در مطالعات روانشناختیِ اخیر نشان داده شده که گریه کردن می تواند میزان ترشح اندورفین مغز را افزایش دهد. اندورفین همان هورمون مربوط به ایجاد حسِ خوب در بدن است که خود می تواند مسکنی طبیعی باشد. گریه کردن همچنین از میزان منیزیم بدن می کاهد و از این طریق مانع آسیب دیدن مغز و بدن می شود.
درست است که با گریه کردن مشکل شما حل نمی شود، اما حداقل می دانید که برای لحظاتی آرامش را تجربه کرده اید. این کار باعث می ‎شود با تمرکز بیشتری بر تمام ابعاد مشکلات خود نگاه کنید و به پاسخی برای حل آن برسید.
 
گریه کردن در بین مردان و زنان
گریه کردن در بین مردان و زنان وجهه خوبی ندارد. اگر یک خانم گریه کند، همه می گویند که او ثبات ندارد و بیش از حد احساسی است، اما اگر یک مرد گریه کند اوضاع بدتر هم می شود؛ همه می گویند که او هنوز بزرگ نشده و به والدین خود وابسته است. همین مسائل اغراق آمیز بوده که مردان و زنان را به سرکوب کردن گریه خود تشویق کرده است. اصلاح یک برداشت اجتماعی کار زمان بر است و تک تک افراد در آن سهیم هستند.
 
از احساسات خود فرار نکنید
من دوست دارم گریه کنم، یا به عبارت بهتر، اگر احساس ناراحتی کنم آن را پنهان نمی کنم. کسانی که ناراحتی را پذیرفته اند، از دیگران هم می خواهند که با آن کنار بیایند. این افراد می دانند که سرکوب احساسات عواقب خوبی ندارند، به همین دلیل از کسانی که این کار را می کنند می خواهند که گریه شان را سرکوب نکنند.
زمانی که ما با بدنمان صادق هستیم، بدن نیز با تمام ظرفیت خود ادامه می دهد. سال ها است که در مورد ابعاد اجتماعی و روانی گریه کردن صحبت شده و حالا وقتش رسیده که به این قابلیت بیولوژیکی خود احترام بگذاریم: گریه کردن.
گریه کردن نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه ی قدرت درونی و آگاهی ما از فواید آن است.0 نظر برای “ جلوی گریه کردن خود را نگیرید!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.