صفحه اصلی / اخبار/ خانواده / زنان/ خانم های جوان موفقیت را از آن خود کنید!

خانم های جوان موفقیت را از آن خود کنید!


خانم های جوان موفقیت را از آن خود کنید!

خانم های جوان اگر به دنبال موفقیت هستید مطلب زیر را دنبال کنید.

بسیاری از زنان دوست دارند در یک دانشگاه خوب تحصیل کنند، شغل مناسب و همسری ایده آل داشته باشند و مادری نمونه باشند. اگر از زنان جوان پرسیده شود که چه تعریفی از موفقیت دارند، به جای تمرکز بر «داشته هایشان» به خواسته های شان توجه می کنند. در اینجا فهرستی از تجربیات و تحقیقات دانشگاهی وجود دارند که آنها را در اختیارتان قرار می دهیم:

بیشتر تجربه کسب کنید
وقتی نوجوان بودم، دوست داشتم مانند دوستم لباس بپوشم؛ زیرا تمام لباس هایش مارک دار بود و چقدر این طرز لباس پوشیدن برایم جالب بود. زمانی که از مدرسه حقوق فارغ التحصیل شدم و شروع به کارآموزی کردم، خیلی خوشحال بودم که می توانم هزینه یک کیف مارک دار را تامین کنم. تملک چیز بدی نیست اما مادی گرایی، نه تنها خوشبختی نمی آورد بلکه نشانه وابستگی نیز است.

مطالعاتی بر روی ۱۲۰۰۰ دانشجوی سال اول که جده ساله بودند انجام شد و سپس رضایتمندی شان از زندگی در سی و هفت سالگی بررسی شد و مشخص شد افرادی که آرمان های مادی داشتند، کمتر از زندگی شان راضی بودند.

بر «خودکارآمدی» تمرکز کنید نه عزت نفس
عزت نفس ارزیابی شما از ارزش خودتان است؛ در حالی که «خودکارآمدی» توانایی دوست داشتن خود است؛ احساسی که می گوید شما می تواندی زندگی تان را خودتان رقم بزنید.  برای اولین بار که دکتر «کارن ریویچ» در مورد تفاوت های این دو صحبت کرد، متقاعد شدم که خودکارآمدی بسیار مهم است. از این توانایی می آموزیم که چگونه خود را با شکست ها و ناکامی هات تطبیق دهیم و چگونه با آنها روبرو شویم. متاسفانه همه تلاش می کنیم تا از فرزندانمان در برابر این شکست ها محافظت کنیم، که این کار در واقع ایجاد عدم انعطاف پذیری در فرزندانمان است.
ریسک کنید
هنگامی که از شما خواسته می شود گروهی کاری را انجام دهید یا کار جدیدی را شروع کنید، چه کار می کنید؟ آیا خجالت می کشید یا فورا اقدام می کنید؟

متعجب خواهید شد اگر بدانید برای ارزیابی و سنجش استعداد، مردان توانایی خود را بسیار دست بالا گرفته ولی زنان توانایی خود را دست کم می گیرند. به این فکر می کنم که چگونه خود را می ستایید. دکتر «کارول داوک» توضیح می دهد که اغلب دختران جوان به خاطر باهوش یا خوب بودنشان ستوده می شوند؛ در حالی که اغلب پسران جوان برای سختکوش بودنشان. بسیاری از دختران اینطور فکر می کنند که توانایی آنها محدوداست؛ در نتیجه از چالش ها می گریزند و تلاش می کنند تا باهوش به نظر برسند، به راحتی از خواسته هایشان دست برمی دارند و تلاش بیشتر را بی فایده می دانند؛ در حالی که گرایش پسران جوان، به افزایش رشد ذهنی است؛ آنها با اطمیان به اینکه می توان توانایی ها را گسترش داد، چالش ها را می پذیرند، در برابر موانع و مشکلات مقاومت می کنندو ایمان دارند که با تلاش بیشتر می توانند مشکلات را از پیش روی بردارند.

به تفکرات اشتباه خود نچسبید
وقتی با دانشجویان و افراد حرفه ای درباره مشکلات شغلی صحبت می کنم، خود را فردی «کمال گرا» معرفی می کنم و برایشان شرح می دهم که چگونه این طرز فکر، الگوهای تضعیف شادی، عدم انعطاف پذیری و استرس، را به وجود می آورد.

اگر به موارد زیر توجه کنید متوجه می شوید که این موارد چقدر باور انسان را تحت تاثیر قرار میدهند. باید بدانید که بیشتر زنان و دختران جوان به چگونگی مدیریت این باورها می اندیشند.
– مردم درباره من چه فکری می کنند؟
– باید فردی کامل باشم.
– باید بیشتر و بیشتر یاد بگیرم.
– باید امور را به روش خودم اداره کنم.
– وقت کافی برای خودم ندارم.

«کمال» واقعا وجود ندارد. سال ها بعد متوجه شدم که چقدر «کمال گرایی» مخرب است. اینکه فکر کنی باید همه کارها کامل باشد همانند این است که وزنه سنگینی بر پشتت حمل کنی که این امر خلاقیتت را از بین می برد.

بر طبق تحقیقات دکتر «برن براون» کمال با افسردگی، اضطراب، اعتیاد و فلج شدن زندگی یا از دست دادن فرصت های زندگی در ارتباط است. ترس از شکست ها، اشتباهات، برآورده نکردن توقعات دیگران و مورد انتقاد قرار گرفتن، ما را از میدان مبارزه دور نگه می دارد که البته در آن رقابتی سالم و تلاشی آشکارا نهفته است.

آسیب پذیر باشید
هر چه کمتر بر کمال گرایی تمرکز کنیم و بیشتر به آسیب پذیری توجه داشته باشیم، فرصت های بیشتری برایمان به وجود می آید.

مواظب وسوسه های شادی باشیم
بسیاری از زنان به اسطوره های شادی امیدوارند که من خوشحال می شوم اگر…
ازدواج کنم…
پول بیشتری داشته باشم…
لاغر شوم…
شغلم را عوض کنم یا کار جدیدی پیدا کنم.0 نظر برای “ خانم های جوان موفقیت را از آن خود کنید!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.