صفحه اصلی / اخبار/ موفقیت و زندگی / خودشناسی/ خوش بین ها و ویژگی های آن ها

خوش بین ها و ویژگی های آن ها


خوش بین ها و ویژگی های آن ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد خوش بین چه ویژگی هایی دارند و چگونه رفتار می کنند؟ و اینکه می توانید خود را جزء افراد خوش بین به حساب بیاورید؟

6 چیزی که هر انسان خوش بین به آن معتقد است
در سال 2009، مطالعه بر روی بیش از 100000 زن بالای 50 سال آمریکایی نشان داد که خوش بین ها بیشتر عمر می کنند. در سال 2013، تحقیقی انجام شد که نتایج آن عکس این موضوع را نشان می داد: بدبینها بیشتر عمر می کنند، چونکه محتاطتر هستند و ریسکهای احمقانه ای که خوش بینهای سر به هوا و دنبال سرخوش دنبالش هستند را انجام نمی دهند.
این نتایج سردرگم کننده است؟ حق دارید. در نتیجه، در همان سال موسسه ملی سلامت آمریکا به نوعی در بحث اینکه چه کسی بیشتر عمر می کند، حکم داد و میانه روی پیشه کرد و گفت که “بقا و سلامتی ما نیازمند توازن میان خوش بینی و بدبینی است”.
ضمن عرض خسته نباشید به این موسسه، چیزی که مسلم است این است که خوش بینها بیشتر از زندگی لذت می برند. در زیر با ویژگیهای مثبت خوش بین ها آشنا می شوید.

استقامتشان بیشتر است
خوش بینها زودتر از بدبینها از عوارض تجربیات دردناک خود خلاص می شوند. آنها به پایداری ادامه می دهند، به این خاطر که انتظار دارند اوضاع در نهایت درست شود.
کمتر احتمال دارد جا بزنند
رویکرد امیدوارانۀ خوش بینها به آنها در مواجهه با دشواری کمک می کند و می دانند که در نهایت اوضاع رو به راه خواهد شد. آنها همچنین تطبیق پذیر هستند و وقتی که بفهمند مسیری که در پیش گرفته اند به درد نمی خورد، سراغ راه دیگری می روند.
بیشتر احتمال دارد که ورزش کنند
خوش بینها بیشتر به انجام کارهایی که به سلامت کمک می کند، میل نشان می دهند. البته این موضوع را با قطعیت نمی توان عنوان کرد، چرا که معلوم نیست خوش بینها به خاطر ورزش کردن است که خوش بین هستند، یا به خاطر خوش بین بودن است که ورزش می کنند.
زودتر می بخشند
شواهدی وجود دارد که خوش بینها بخشنده تر هستند. آنها به جای اینکه ماجرا را شخصی کنند، به دیگر عوامل احتمالی رفتاری که به آنها آسیب زده فکر می کنند و با طرفشان با همدردی بیشتری برخورد می کنند.
کمتر وسواس دارند
خوش بینها کمتر بر الگوی فکری غیرمولد متمرکز می شوند و کمتر خود را درگیر جنبۀ منفی امور می کنند. یک تحقیق در این زمینه نشان داده که خوش بینها “انتظارات مثبتی” دارند که می تواند به سلامت احساسی آنها کمک کند.
کمتر استرس دارند
تحقیقات نشان داده که خوش بینها کمتر هرمون کورتیسول که عامل استرس است را ترشح می کنند که بخشی از آن را مدیون خوش بینی شان هستند.
راحتتر می خوابند
نگرانی نداشتن باعث می شود که خوش بین ها شبها بیدار نمانند و از سندرمی به نام “مغز میمونی” رنج ببرند و تا صبح در تخت غلت نمی زنند. به همین خاطر عجیب نیست که نمرۀ خوش بینی افراد دچار بی خوابی از کسانی که هر شب به طور معمول 7 تا 8 ساعت می خوابند، کمتر است.0 نظر برای “ خوش بین ها و ویژگی های آن ها

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.