صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / چی بپزم؟/ دسرهای گرم برای روزهای سرد

دسرهای گرم برای روزهای سرد


دسرهای گرم برای روزهای سرد

این دسرهای خوشمزه را در این روزهای سرد سال درست کنید و نوش جان کنید.

کیک فنجانی
35 گرم آرد، یک قاشق غذاخوری پودر شکلات، کمی نمک و یک و یک دوم قاشق غذاخوری شکر قهوه ای را با هم مخلوط کنید. در کاسه ای دیگر یک عدد تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری شیر، یک قاشق غذاخوری کره و یک چهارم قاشق چای خوری وانیل را مخلوط کنید، سپس مواد خشک را به مواد تر اضافه کنید، آن را در یک ماگ 500 میلی لیتری بریزید و برای 70 تا 90 ثانیه در مایکروفر با درجه بالا بگذارید تا کیک بالا بیاید و پخته شود.


 
پودینگ لیمویی
فر را روی 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. 150 گرم کره، دو قاشق چای خوری رنده پوست لیمو، یک سوم پیمانه آب لیمو، یک و نیم پیمانه شکر، سه چهارم پیمانه آرد، یک و نیم پیمانه شیر و چهار زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. سفیده ها را با همزن برقی بزنید و آرام به مخلوط بالا اضافه کنید. خمیر به دست آمده را در ظروف مورد نظر بریزید و به روش بن ماری برای 25 تا 30 دقیقه داخل فر بپزید تا طلایی شود.
 


فوندانت شکلات داغ
فر را روی دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. 125 گرم شکلات تلخ همراه 150 گرم کره را با روش بن ماری آب کنید. با همزن برقی سه تخم مرغ و نصف پیمانه شکر قهوه ای را بزنید تا پف کند. یک سوم پیمانه آرد، یک قاشق غذاخوری پودر شکلات و مایع شکلات آب شده را با تخم مرغ زده شده مخلوط کنید. فوندانت را برای 10 تا 12 دقیقه بپزید.


 
فاستر موز

دو قاشق غذاخوری کره را همراه نصف پیمانه شکر قهوه ای و یک چهارم پیمانه شربت افرا برای چهار تا شش دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاراملی شود. سه عدد موز را به اندازه دلخواه خرد کنید و به مخلوط بالا اضافه کنید. اجازه دهید برای یک تا دو دقیقه بپزد تا طلایی شود. یک اسکوپ بستنی وانیلی را در کاسه بریزید و به آن موز و سس کاراملی اضافه کنید.

کاسترد کارامل
سه چهارم پیمانه شکر را در یک قابلمه روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاراملی و طلایی شود. کارامل را ته ظرف ها بریزید. در یک کاسه شش عدد تخم مرغ، سه پیمانه شیر، دو قاشق غذاخوری اسانس وانیل و سه چهارم پیمانه شکر را مخلوط کنید و آن را در ظرف ها روی شکر کاراملی شده بریزید. این دسر را به روش بن ماری در حرارت 180 درجه سانتی گراد داخل فر برای 40 تا 45 دقیقه بپزید.


 
پودینگ عسل و برنج
سه و یک دوم پیمانه شیر را با نصف پیمانه برنج، دو قاشق غذاخوری شکر، یک قاشق چای خوری اسانس وانیل و کمی نمک بجوشانید، سپس شعله را کم کنید و برای 20 تا 25 دقیقه مخلوط را هم بزنید تا برنج نرم و مایع جذب آن شود. ظرف را از روی شعله بردارید و یک چهارم پیمانه شیر و سه قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید، سپس دسر را در ظرف های مورد نظر ریخته و با عسل سرو کنید.


 
کیک سیب داغ
دو پیمانه سیب خردشده را با یک پیمانه شکر مخلوط کنید و کنار بگذارید. 100 گرم کره را آب کنید. یک پیمانه شکر، سه چهارم پیمانه آرد، دو قاشق چای خوری بکینگ پودر، یک قاشق چای خوری دارچین و یک چهارم قاشق چای خوری نمک را با هم مخلوط کنید. سه چهارم پیمانه شیر و یک عدد تخم مرغ را با هم بزنید و بعد مواد تر و خشک را مخلوط کنید و در ظرف مورد نظر بریزید، سپس سیب ها و کره را روی خمیر بریزید و آن را در دمای 160 درجه سانتی گراد برای 50 تا 60 دقیقه بپزید.


 
گلابی داغ کاراملی
چهار عدد گلابی را نصف کنید و هسته هایش را در بیاورید، سپس آنها را در سینی چرب شده فر بچینید. در یک قابلمه کوچک دو سوم پیمانه آب و یک چهارم پیمانه عسل را مخلوط کنید و برای سه دقیقه بجوشانید، سپس آن را روی گلابی ها بریزید. در مرحله بعد روی آنها دارچین، پودر میخک، پودر هل و شکر بپاشید و اجازه دهید در دمای 200 درجه سانتی گراد برای 45 تا 55 دقیقه بپزند. گلابی های داغ را همراه خامه یا بستنی سرو کنید.


 
کرم بروله
 فر را روی دمای 160 درجه سانتی گراد گرم کنید. یک فنجان خامه را در مایکروفر با حرارت متوسط گرم کرده و بعد یک و نیم قاشق چای خوری اسانس وانیل به آن اضافه کنید. پنج زرده تخم مرغ و یک سوم فنجان شکر را با همزن برقی مخلوط کرده، سپس خامه گرم را به آن اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را در ظرف های مورد نظر بریزید و به روش بن ماری برای نیم ساعت در فر بپزید، سپس روی آنها را با شکر قهوه ای بپوشانید و این بار سه دقیقه شعله بالایی فر را روشن کنید تا روی دسر قهوه ای شود.


 
خواص گلابی :
*. موادی که برای استخوان ها مفیدند، برای مغز نیز نافع اند. گلابی هم از این قاعده مستثنی نیست و از میوه هایی است که برای حافظه و تمرکز حواس مفید است.مواد موجود در گلابی برای تقویت بدن پس از بیماری هایی که نیرو و توان انسان را تحلیل می برد، بسیار مفید است. شاید به همین دلیل است که برای بیماران کمپوت گلابی می بریم. در دوران نقاهت بیماری هایی چون سل، کم خونی و ضعف شدید خوردن مخلوط آب گلابی و به بسیار مفید است.0 نظر برای “ دسرهای گرم برای روزهای سرد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.