صفحه اصلی / اخبار/ خانه داری / دکوراسیون و چیدمان/ رنگ ها در دکوراسیون خانه

رنگ ها در دکوراسیون خانه


رنگ ها در دکوراسیون خانه

رنگ ها نقش به سزایی در دکوراسیون خانه ی شما ایفا می کنند، انتخاب درست و صحیح رنگ می تواند فضایی عالی در اختیار شما قرار دهد.

شاید رنگ بژ یا طیف طوسی پراستفاده ترین رنگ در آپارتمان ها باشد و شاید شما از رنگ های شاد خوشتان بیاید یا حتی از رنگ متنفر باشید. ولی احساس شما درباره رنگ هرچه باشد، روش های بیشماری برای استفاده از رنگ در یک فضا وجود دارد. 
چه از رنگ های خنثی خوشتان بیاید، چه از رنگ های فسفری، در اینجا به بهترین رنگ های فصل بهار برای نقاشی منزل اشاره می کنیم.


طوسی: این رنگ اوایل بسیار محبوب بود و البته محبوبیت آن هنوز رنگ نباخته است. رنگ های زغالی تیره برای اتاق نشیمن و طوسی کدر برای اتاق خواب مناسب هستند. 


قرمز: رنگ قرمز کلاسیک را به داخل خانه بیاورید و با تزئینات مختلف از طیف قرمز و با استفاده از چندین راه به منزلتان روح بدهید.

صورتی: این رنگ که گزینه محبوب برای اتاق خانم های کوچک است، در عین حال می تواند برای بزرگترها هم مناسب و شیک باشد. این طیف رنگی شاد می تواند اتاق را روشن کند.

نارنجی: این رنگ که اغلب به دست فراموشی سپرده می شود حتی روی یک دیوار کوچک از اتاق هم می تواند اتاق را گرم کند. از طیف زرد تیره تا مرجانی، همه سایه های نارنجی برای اتاق های منزل مناسبند.

زرد: زرد یکی از آن رنگ هایی است که روحیه انسان را شاد می کند. آن را با طیف آبی ترکیب کنید و با این چرخه رنگی بازی کنید. حتی می توانید آن را با طوسی یا رنگ های خنثی بکار ببرید.

سبز: با این رنگ محبوب، طبیعت را به خانه بیاورید. این رنگ زنده، شاداب و جالب توجه، اگر تن رنگی مناسبی داشته باشد، برای هر خانه ای مناسب است. 


آبی: رنگ آبی که برای بعضی فضاها شاد و چشمگیر و برای فضاهای دیگر آرامش بخش است، می تواند یک فضا را زیر و رو کند.

بنفش: رنگ بنفش همیشه انتخاب اول برای دکوراسیون داخلی نیست، ولی اگر درست و هوشمندانه استفاده شود، به اتاق حالت شیک، مدرن و زیبایی می دهد.

سفید: گاهی پایبند ماندن به مبانی بهترین گزینه است. سفید را کسل کننده ندانید. اگر درست آن را بکار ببرید، می تواند تأثیر قابل توجهی ایجاد کند.

قهوه ای: با آنکه رنگ بژ خیلی متداول شده است، ولی دلیلی دارد که این رنگ خیلی محبوب است. برای آنکه حالت آرامش بخشی در فضا ایجاد کند، از رنگ های روشن تر قهوه ای استفاده کنید و برای ایجاد تنوع، رنگ های شکلاتی تیره را در اشیای منزل بکار بگیرید.

مشکی: فکر نکنید باید تا می توانید کمتر از رنگ مشکی استفاده کنید. با آنکه این رنگ تیره است، ولی می توان مانند رنگ های خنثی دیگر، آن را به میزان فراوان در یک اتاق بکار برد.0 نظر برای “ رنگ ها در دکوراسیون خانه

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.