صفحه اصلی / اخبار/ موفقیت و زندگی / موفقیت در کار/ زندگی افراد موفق چند ساعت قبل از خواب

زندگی افراد موفق چند ساعت قبل از خواب


زندگی افراد موفق چند ساعت قبل از خواب

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که افراد موفق قبل از خواب به انجام چه کارهایی می پردازند؟

اولین گام برای اینکه شما در فعالیت های روزانه تان فرد موفقی باشید، تجربه یک خواب خوب است. اگر در طول روز احساس فرسودگی و خستگی کنید، مطمئنا نمی توانید به خوبی به وظایف تان عمل کنید و به اهداف تان برسید.  راه حل ساده آن یک خواب خوب است؛ هر چند نمی توان تمام عواملی را که در خواب اختلال ایجاد می کند، کنترل کرد اما می تواند عاداتی را دنبال کرد که خواب بهتری داشته باشید تا پرنشاط به کارهایتان بپردازید و از پس مسئولیت های سنگین برآیید.
در ادامه چند گونه از فعالیت هایی که افراد موفق قبل از خواب شبانه خود انجام می دهند معرفی شده اند.

افراد موفق قبل از خواب، یک برنامه تکراری دارند
افراد موفق هر شب قبل از خواب یکسری کارهای تکراری انجام می دهند تا بدن شان دریابد که وقت خواب فرا رسیده است. این کار ها شامل گرفتن یک دوش آب گرم، خواندن کتاب، گوش دادن به نوای آرام بخش و ترجیحا در نور کم است. آنها قبل از خواب تلویزیون تماشا نمی کنند، زیرا تحقیقات نشان داده است که تماشای تلویزیون در خواب اختلال ایجاد می کند. همچنین از تبلت و تلفن همراه  استفاده نمی کنند چرا که سبب اختلال در خواب می شود.

مطالعه کنید
نکته جالب در مورد افراد موفق آن است که این افراد همواره موفقیت خود را در ذهن به تصویر می کشند. این افراد قبل از خواب به موفقیت پروژه ها و کارهای در دست خود فکر می کنند و با این افکار به خواب می روند
کارشناسان معتقدند که مطالعه یکی از مهم ترین کارهایی است که افراد موفق قبل از خواب به آن مشغول می شوند. نویسنده کتاب موفق و پرفروش «اینقدر جدی نباش، کمی هم خنده به کارت اضافه کن»، بیان می کند که از اهالی کسب و کار، افراد زیادی را می شناسد که در برنامه روزانه خود زمان مشخصی را از قبل خواب به مطالعه اختصاص می دهند. این افراد از این زمان به عنوان زمان هایی غیرقابل تغییر در برنامه روزانه خود یاد می کنند. نه تنها خواندن کتاب هایی از جنس مدیریت و اقتصاد برای افراد موفق جذاب است، بلکه این افراد به خواندن کتاب هایی از حوزه های مختلف از جمله علوم، ادبیات و فلسفه نیز مشغول می شوند. چراکه افزایش دامنه دانش در حوز ه های مختلف می تواند به خلاقیت و نوآوری در کار ختم شود.

یک  فهرست از کارهای روزانه
خالی کردن ذهن از افکار مشوش یکی از راه های رسیدن به آرامش حین خواب محسوب می شود. براساس همین قاعده، افراد موفق با آماده کردن فهرستی از کارهای روزانه خود و کارهایی که در روز بعد نیاز به رسیدگی دارند، ذهن خود را از افکار پراکنده و مزاحم دور می کنند.

گذراندن وقت با خانواده
استاد بنام روانشناسی سازمانی، گفت و گو با همسر ، فرزند یا نزدیکان، یکی از مهم ترین فعالیت های روزانه یک فرد محسوب می شود. این عمل در بین افراد موفق به یک روند ثابت و قابل مشاهده تبدیل شده است. با این حال کاملا مشخص است که نمی توان زمان خواب خود را با همسر یا دیگر اعضای خانواده تنظیم کرد، ولی اگر این اتفاق بیفتد زمان مناسبی برای صحبت در مورد اتفاقات روزانه به حساب می آید.

بازتاب فعالیت های روزانه
در ادامه آماده کردن فهرست کارها و گفت و گو با نزدیکان جهت آزاد کردن ذهن، افراد موفق به یادداشت فعالیت های روزانه خود روی می آورند. این افراد با آماده کردن دفتر خاطرات روزانه، به بازتاب و نگارش امور روزانه خود مشغول می شوند. بنابراین با نگاهی موشکافانه تر می توانند به کارهایی که در طول روز انجام داده اند، پیشرفت های کاری و روابط اجتماعی نگاه کنند.

تمرکز ذهن داشته باشید
استفاده از تکنیک های آرامش بخش یکی از راهکارهای تاثیرگذار برای داشتن خوابی خوب به حساب می آید. مدیتیشن به منظور تمرکز ذهن و کاهش اضطراب و تنش های وارد شده روزانه، یکی از کارهایی است که برنامه زمانی افراد موفق قبل از خواب را به خود اختصاص داده است.

هرفعالیتی به جز کار
افراد موفق قبل از خواب شبانه خود به هر کاری مشغول می شوند جز فکر کردن به کار. در نتیجه نه ایمیلی چک می کنند و نه احتمالا پست های شبکه های اجتماعی کاری خود را مطالعه می کنند. آخرین مسئله ای که شما در رختخواب باید به آن فکر کنید ایمیل مدیر خود است که در طول روز با انواع و اقسام دستور ها و فرمایشات شما را به مرز خستگی کشانده است. افراد موفق مسائل کاری خود را پشت در اتاق رها می کنند و زمان قبل از خواب خود را به کارهایی مهم تر اختصاص می دهند.

موفقیت را تصور کنید
نکته جالب در مورد افراد موفق آن است که این افراد همواره موفقیت خود را در ذهن به تصویر می کشند. این افراد قبل از خواب به موفقیت پروژه ها و کارهای در دست خود فکر می کنند و با این افکار به خواب می روند.

اضطراب خود را مدیریت می کنند
زمانی که کارهای زیادی لازم است انجام شود و فکر افراد را مشغول می کند، خواب دچار مشکل خواهد شد. افراد موفق برای رسیدن به آرامش، روش هایی را برای مدیریت تنش و اضطراب خود انتخاب کرده اند. برای این منظور کارهای خود را سازماندهی و اولویت بندی کرده و برخی از آنها را به دیگران واگذار می کنند. همچنین  مسائلی را که ذهن شان را مشغول کرده بر روی کاغذ می نویسند تا در روز بعد فعالیتها منظم انجام شود.0 نظر برای “ زندگی افراد موفق چند ساعت قبل از خواب

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.