صفحه اصلی / اخبار/ مد و زیبایی / طلا و جواهرات/ ساعت 2میلیارد تومانی!

ساعت 2میلیارد تومانی!


ساعت 2میلیارد تومانی!

ساعت 2 میلیارد تومانی!

درسته! 2 میلیارد تومان برای یک ساعت!

کمپانی ساعت و جواهر هری وینستون با عرضه ساعت « Histoire De Tourbillon 6» فصل جدیدی را در تولید ساعت‌های کمپانی خود بویژه ساعت‌های توربیلون‌دار آغاز کرده است. به طور سنتی این ساعت‌ها در زمره پیچیده‌ترین‌ها جای می‌گیرند و برای معرفی و فهمیدن ساز و کار آنها به عکس‌های زیادی نیاز است  اما این کمپانی تا به امروز تنها چند عکس از زاویه روبرو از این ساعت منتشر کرده است. به طور خلاصه می‌توان گفت این ساعت از یک توربیلون سه محوره، چرخ دنگ جداگانه، 683 قطعه، دکمه تنظیم مجدد، 80 ساعت ذخیره انرژی و قاب عظیم 55 میلیمتری تشکیل شده است.

در سمت چپ قاب نامتقارن این ساعت یک توربیلون سه محوره در زیر یک شیشه ضخیم از جنس یاقوت کریستال قرار دارد و مکانیسم آن به طور کامل قابل مشاهده است. سرعت در این ساعت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرخ بالانس و چرخ دنده‌های چرخ دنگ دارای چرخه گردش 45 ثانیه‌ای است. قفسه میانی دارای چرخش 75 ثانیه‌ای و چرخه بیرونی گردش کامل خود را در 300  ثانیه انجام می‌دهد و چرخ بالانس در 15 دقیقه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

به عبارت دیگر چرخ بالانس در هر ساعت چهار مرتبه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. این فرایند برای دوستداران توربیلون که به عملکرد واقعی توربیلون علاقه‌مند هستند خبر بسیار جالبی است. چرخ بالانس و فنرهای ساعت هیستوری دو توربیلون 6 هری وینستون مانند ساندرا بولاک در فیلم جاذبه براحتی در فضای ساعت گردش می‌کنند. توربیلون این ساعت به طور مجزا از 141 قطعه تشکیل شده است که 1.85 گرم وزن دارد و در حالی که به طور قابل‌توجهی سبک به نظر می‌رسد اما در واقع سازه بسیار سنگینی است زیرا باید توجه داشت که این سازه شش مرتبه در هر ثانیه متوقف و دوباره حرکت خود را آغاز می‌کند و فرکانس چرخ بالانس آن سه هرتز یا 21600 ارتعاش در ساعت است.

در سمت راست این ساعت در بخش ساعت یک چرخ دنگ گردشی کاهش‌دهنده خطا قرار دارد که با یک محور تکی گردش می‌کند و چرخش کامل آن سی ثانیه زمان می‌برد که از توربیلون‌های یک دقیقه‌ای سریع‌تر است. نکته جالب دیگر، نمایشگر ثانویه این ساعت با نشانگرهای آبی و عقربه‌های اسکلتی است که به چرخ دنگ متصل است و هر دو این بخش ها با دکمه آبی رنگ قرار گرفته در ساعت دو به حالت اولیه بازمی‌گردد و از این طریق نمایشگر دوم را می‌توان به عنوان کورنوگراف مورد استفاده قرار داد.

 0 نظر برای “ ساعت 2میلیارد تومانی!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.