صفحه اصلی / اخبار/ سرگرمی / خواندنی ها/ سنگ رنگین کمان

سنگ رنگین کمان


سنگ رنگین کمان

زیبایی این سنگ را می توان در عکس مشاهده کرد. این سنگ شگفت انگیز که سنگ اوپال نام دارد شامل رنگهای مختلفی است که به آن زیبایی خاصی بخشیده است.

کره ی زمین می تواند سنگ های بسیار جالب و عجیبی را در خود تولید کند، اوپال یا سنگ چشم گربه نوعی از این سنگ های کانی است که در تاریکی اعماق زمین و از ترکیبات سیلیسیوم به وجود می آید. این سنگ هنگامی که پرداخت می شود، رنگ هایی زیبا و درخشان بر سطح آن نمایان می شوند که از سفید مات و شیری تا سرخ درخشان و سیاه متغیرند. حالا قرار است یک سنگ اوپال که لقب زیباترین اوپال جهان را به خود اختصاص داده، ماه آینده برای نخستین بار در استرالیا به نمایش درآید.

این سنگ که «رنگین کمان ناب» نام دارد در سال ۲۰۰۳ استخراج شده و در حقیقت فسیلِ گونه ای منقرض شده از سرپایان به نام Belemnitida است که طی دوره ی مزوزوئیک می زیسته؛ بخش عمده ی جنوب استرالیا در این دوران زیر آب دریاچه ای قرار داشته که گونه های مختلفی از موجودات دریایی ماقبل تاریخ در آن می زیسته اند.

بدن این جانوران پس از مرگشان به اعماق دریا فرو رفته و طی هزاران سال زیر رسوبات مختلف مدفون شدند؛ پس از خشک شدن دریا و تبدیل شدن این منطقه به بیابان، میزان اسیدی بودن لایه های فوقانی شن و ماسه افزایش یافته و موجب آزاد شدن سیلیکا و وارد شدن آن به لایه های زیرین شد تا این که این ماده به باقی مانده ی استخوان ها و فسیل های به جا مانده از این جانداران رسید. سپس تغییر در شرایط جوی موجب کاهش سطح اسید در خاک شده و به این ترتیب به خشک شدن ژل سیلیکا و ساخت این سنگ های کانی انجامید.
اوپال های بسیاری در این منطقه یافت می شوند اما «رنگین کمان ناب» سنگ بی مانندی است و مشابه آن در جهان وجود ندارد. این سنگ در تاریکی می درخشد و هر چه محیط تاریک تر باشد رنگ های بیشتری از خود ساطع می کند. این سنگ به معنای واقعی کلمه نشان دهنده ی گذر زمان است و طبیعت هزاران سال برای ساخت چنین اثر زیبایی زمان صرف کرده است.0 نظر برای “ سنگ رنگین کمان

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.