صفحه اصلی / اخبار/ خانه داری / نکات خانه داری/ شوینده ها و مراقبت از پوست

شوینده ها و مراقبت از پوست


شوینده ها و مراقبت از پوست

هنگام کار با شوینده ها باید مراقب تماس آن ها با پوست خود باشید. زیرا ...

دکتر کاووسی متخصص پوست و مو گفت: رعایت نکردن موازین بهداشتی و شست‌وشوی غیراستاندارد در زمان تمیز کردن منزل می‌تواند مشکلات و عوارض پوستی را در افراد در پی داشته باشد. افراد به منظور جلوگیری از بروز مشکلات پوستی باید از حداقل میزان شوینده‌ها استفاده کنند و در صورتی هم که از این مواد استفاده می‌شود، حتما دستکش بپوشند. 

وی ادامه داد: تماس پوست با شوینده‌ها می‌تواند باعث بروز حساسیت‌های پوستی شود و بهتر است افراد حین استفاده از شوینده‌ها کمترین تماس پوستی را با این مواد داشته باشند. 

این متخصص پوست و مو با اشاره به عوارض پوستی تصریح کرد: اگزماهای پوستی یکی از مهم‌ترین عوارض پوستی ناشی از تمیزکردن‌های غیر اصولی است و تمیز نمودن ناصحیح و شست‌و‌شوی غیر‌استاندارد و قرار دادن پوست در مقابل مواد شوینده و حساسیت‌زا باعث بروز اگزمای پوستی در افراد می‌شود که بسیار قابل توجه و تامل است. 

وی بیان کرد: در زمان شستشو و گردگیری احتمال ابتلا به عفونت‌های قارچی وجود دارد و توصیه می‌شود افراد حین این اقدامات به منظور قرار نگرفتن پوست در معرض گرد و غبار، حتما دستکش بپوشند. ایجاد حساسیت‌های پوستی به دلیل تماس بیشتر پوست با آنتی ژن‌های موجود در هوا و همچنین در موارد نادری ایجاد قارچ‌های پوستی از عوارض شست‌وشوی نادرست است. 

کاووسی در پایان خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از این مشکلات توصیه می‌شود افراد در زمان شست‌وشو حتما از دستکش استفاده کنند و سر و صورت خود را تا حد امکان بپوشانند تا از نشستن آنتی ژن‌ها و قارچ‌ها بر روی پوست این قسمت از بدن جلوگیری شود. بهتر است افرادی که مشغول تمیزکردن منزل هستند، روزانه سه تا چهار بار پوست خود را با مرطوب‌کننده‌ها، چرب کننده‌ها و نرم کننده‌ها چرب کنند تا دچار مشکلات پوستی و به‌ خصوص اگزمای پوستی نشوند. 0 نظر برای “ شوینده ها و مراقبت از پوست

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.