صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / چی بپزم؟/ طرز تهیه غذاهای فویلی برای پیک نیک 2

طرز تهیه غذاهای فویلی برای پیک نیک 2


طرز تهیه غذاهای فویلی برای پیک نیک 2

اینبار اگر قصد دارید در روزهای تعطیل به دل طبیعت بروید، نگران غذای خود نباشید. ما راهی ساده به شما پیشنهاد می دهیم: "غذاهای فویلی"

12. کدو، بادمجان و قارچ 

٤ عدد کدو و ٤ عدد بادمجان را مکعبی درشت خرد کنید، 2 عدد پیاز خلالی شده را در کمی روغن تفت دهید تا نرم شود، قارچ را دو نیم کنید و همه مواد را با نمک،فلفل، زردچوبه و یک عدد سیر له شده مخلوط کنید. مقداری جعفری خرد شده و یک عدد گوجه فرنگی حلقه شده را هم اضافه کنید و مواد را به تعداد مورد نظر تقسیم کنید و داخل فویل بپیچید.

مدت پخت ١٥ دقیقه

13. کالزون تن ماهی

٣٠٠ گرم خمیر نانوایی را به شش قسمت جدا کنید و روی فویل با قطرحدود یک سانتی متر پهن کنید. یک عدد کنسرو تن ماهی را با ٢٠٠ گرم ذرت کنسروی و سه قاشق غذاخوری سس مایونز، نمک، فلفل و ٥ ساقه پیازچه خرد شده مخلوط کنید و روی هر خمیر سه قاشق از مخلوط بگذارید. لبه های خمیر را جمع کنید طوری که حفره ای نداشته باشد. فویل را جمع کنید و روی آتش بگذارید.

مدت پخت 25 دقیقه

14. مرغ ، آویشن و سیب زمینی

6 تکه مرغ را به مدت دو ساعت در مخلوط پیاز رنده شده، یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترش،مقداری  پودر آویشن، سه قاشق غذاخوری ماست قرار دهید تا مزه دار شود. برای هر نفر یک عدد سیب زمینی متوسط و نیمی از یک فلفل دلمه ای متوسط را به قطعات درشت ببرید و  با نمک ، فلفل و پودر آویشن مخلوط  کنید. سه عدد پیاز را هم خلالی کنید و به روغن زیتون یا هر روغن گیاهی موردعلاقه تان آغشته کنید. روی فویل حدود دو قاشق پیاز و  یک عدد سیب زمینی بریزید و بعد تکه های مرغ را بگذارید.

مدت پخت 25 دقیقه

15. سبزیجات مخلوط

200 لوبیا سبز خرد شده،200 گرم قارچ،200 گرم ذرت کنسروی،200 گرم نخودسبز کنسروی، یک عدد فلفل دلمه ای خرد شده را با 100 گرم کره نرم شده،یک قاشق غذاخوری سس مایونز،نمک، فلفل سیاه و آب لیمو ترش مخلوط کنید. مواد را داخل فویل قرار دهید و خوب بپیچید.

مدت پخت 10 دقیقه

16. بیف با سس و قارچ

نیم کیلو گوشت گوساله را خلالی برش دهید و با 2 عدد پیاز خلالی و 2 قاشق کره تفت دهید تا کمی رنگش عوض شود. بعد نیم کیلو قارچ را از وسط دو نیم کنید و به گوشت و پیاز اضافه کنید. برای تهیه سس 2 قاشق غذاخوری آرد سفید را در ١٠٠ گرم کره تفت دهید تا  آرد کمی کرم رنگ شود. 

بعد یک لیوان شیر را آرام آرام به آرد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا آرد در شیر حل شود و مراقب باشید آرد گلوله نشود. بعد از اینکه سس به غلظت رسید از روی حرارت بردارید. نمک و فلفل سیاه نیمکوب را با پودر سیر و پودر آویشن را به آن اضافه  و همه مواد را با هم مخلوط کنید و به تعداد افراد تقسیم کنید سپس روی فویل بریزید. همچنین روی همه مواد یک برش نان تست یا نان باگت بگذارید و فویل را ببندید. حتما فویل را از سمت بیف روی آتش قرار دهید و ٥ دقیقه آخر برگردانید تا نان هم کمی برشته شود.

مدت پخت ٢٥ دقیقه

17. مرغ،میگو و ذرت مکزیکی

نیم کیلو میگوی پاک کرده و نیم کیلو فیله ماهی را با 2 عدد فلفل دلمه ای قرمز خرد شده، نمک،فلفل سیاه و زردچوبه مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی تند را همراه 2 عدد گوجه فرنگی نگینی خرد شده و پیاز نگینی مخلوط کنید و  روی فویل بریزید. مقداری از مخلوط مرغ و میگو و فلفل هم روی آن بریزید و در انتها 3 قاشق سوپخوری ذرت شیرین کنسروی را با کره و نمک فلفل مخلوط کنید و روی بقیه مواد بریزید. این خوراک را  با جعفری، گشنیز و پیاز ساطوری شده میل کنید.

مدت پخت 20 دقیقه

18. سیب زمینی و سس سفید

6 عدد سیب زمینی درشت را با پوست کاملا بشویید و به ضخامت حدود یک سانت روی آن را برش دهید. داخل آن را با چاقو دوسه تا حفره عمیق ایجاد کنید تا برای سس ها جای خالی داشته باشید.

یک قاشق غذاخوری خامه کم چرب ، 2 قاشق سوپخوری سس مایونز ، نمک ، فلفل سیاه و پودر سیر را با هم مخلوط کنید و داخل حفره های  روی سیب زمینی بریزید و درب آن را بگذارید و داخل فویل بپیچید.

مدت پخت 15 الی 20 دقیقه

19. همبرگر فلفل دلمه ای 

700 گرم گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز درشت رنده شده و نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید و ورز دهید تا  کاملا حالت چسبندگی پیدا کند.مخلوط را به 6 قسمت تقسیم کنید و کف دست یا روی فویل آن را گرد پهن کنید. 2 عدد فلفل دلمه ای را هم حلقه کنید و روی همبرگر ها قرار دهید و فویل را ببندید.  

مدت پخت 10 دقیقه

20. مرغ و سبزیجات

برای مزه دار کردن مرغ از انواع سس های متنوع می توانید استفاده کنید، مخلوط سس مایونز و سیر رنده شده طعم بی نظیری به مرغ برشته می دهد.دو حبه سیر را رنده ریز کنید و با دو قاشق سوپخوری سس مایونز، یک قاشق غذاخوری سس فلفل  را با یک قاشق غذاخوری سس خردل مخلوط کنید و تکه های مرغ را کاملا به سس ها آغشته کنید.

قارچ دو نیم شده، کلم بروکلی خرد شده، نخودسبز و ساقه های نازک کرفس خرد شده را هم با نمک و فلفل و کمی آب لیمو مخلوط کنید و روی فویل بچینید و مرغ ها را روی آن قرار دهید. حتما فویل را از روی مرغ ها روی آتش قرار دهید.

مدت پخت ٢٠ دقیقه

21. سیب زمینی پیازچه

یک بسته ١ کیلویی سیب زمینی نیمه سرخ شده،٢٠٠ گرم پنیر پیتزا رنده شده، 2٠٠ گرم پیازچه خرد شده ،کمی کالباس گوشت نگینی خرد شده،نمک ، فلفل سیاه و پودر آویشن را باهم مخلوط کنید. تقسیم کنید و داخل فویل بپیچید.

مدت پخت 20 دقیقه

22.  ماهی ،لیمو  با خرفه

6 عدد فیله ماهی را باکمی نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه مزه دار کنید؛ 3عدد پیاز متوسط و 3عدد لیمو را ورقه ورقه کرده و روی هر فویل سه چهار ورقه  بچینید. بعد ماهی را روی لیمو و پیاز بگذارید و چند برگ ریحان تازه یا هر سبزی دیگری که دوست دارید و گوجه گیلاسی و تخم خرفه روی آن بریزید. 

مدت پخت 25 دقیقه0 نظر برای “ طرز تهیه غذاهای فویلی برای پیک نیک 2

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.