صفحه اصلی / اخبار/ خانواده / زناشویی/ قاتلان زندگی زناشویی را بشناسید.

قاتلان زندگی زناشویی را بشناسید.


قاتلان زندگی زناشویی را بشناسید.

برای داشتن یک رابطه زناشویی عالی، لازم است که برخی از کارها یا مواردی که مانع سست شدن پیوند زناشویی و دور شدن از یک دیگر می شود را از زندگی زناشویی خود حذف کنید. این موارد عبارتند از:

1- تلویزیون
تلویزیون قاتل عشق است. در این مورد هیچ شکی نداشته باشید! شام خوردن جلوی تلویزیون را قدغن کنید. هر شب غذا خوردن جلوی تلویزیون به همراه گویندگان نمی گذارد حواستان به یکدیگر باشد، از آن گذشته آن قدر جلوی تلویزیون به تماشای فیلم مشغول بوده اید که وقتی به رختخواب می روید ، حتی دیگر وقت ندارید با هم حرف بزنید و از حال یکدیگر باخبر شوید. تنها چاره کار این است که این دشمن را از زندگی عاشقانه بیرون بیندازید! برای آنکه در این کار زیاد سخت گیری نکرده باشید ، می توانید موافقت کنید که در هفته ، 4 شب تلویزیون خاموش باشد.
2 - خانه نشین نشوید
دیگر بیرون نمی روید! دیگر از گردش های دونفره و شب نشینی های رمانتیک خبری نیست! باید دوباره آن حال و هوا را به دست آورید و به اتفاق یکدیگر از خانه بیرون بزنید!
3 - استفاده ساعات اضافی
دیگر دیر از سر کار به خانه برنگردید! نه تنها برای خودتان وقت ندارید بلکه علاوه بر آن خستگی و عصبانیت تان را با خود به خانه می آورید که حقیقتا موضوع خوشایندی برای همسرتان نیست! تنها کافی است که کار، تمام زندگیتان را به خود مشغول کند، به سرعت تنها موضوعی می شود که از آن در خانه حرف می زنید. سعی کنید تا قبل از شام کمی وقت برای خودتان و یا با هم بودن داشته باشید. به شرطی در این مدت جلوی تلویزیون ولو نشوید! و خصوصا برای آنکه توجه بیشتری به یکدیگر داشته باشید، هر ازگاهی کار را از یاد ببرید.
4 - عدم رسیدگی به وضع ظاهر
فکر نکنید چون دیگر زن و شوهر هستید و چندین سال از زندگی مشترکتان می گذرد، باید نسبت به وضع ظاهرتان بی خیال شوید!به خودتان برسید! همسرتان مطمئنا شما را همانگونه که هستید دوست دارد، با این حال چرا سعی نمی کنید خود را به بهترین شکل نشان دهید؟
5 - بی توجهی به تغییرات همسر
یکی دیگر از دشمنان بزرگ زن و شوهرها ، بی توجهی است. در اینجا منظور از توجه کردن گل خریدن و یا هدیه دادن نیست بلکه تنها نگاه کردن به همسرتان است. زمانی که همسرتان تغییری کرده و یا لباس جدیدی خریده است به او توجه نشان دهید؛ به خصوص زمانی که او را شیک و زیبا می بینید .
6 - نوع ارتباط با خانواده همسر
تفاهم بین همسر و خانواده شما اغلب می تواند گرم و صمیمانه باشد. اما نکته مهم آن است که بدانید زمانی که این تفاهم به حد کافی وجود دارد ، چیزی را به همسرتان تحمیل نکنید. چنانچه احساس می کنید که همسرتان از رفت وآمد های آخر هفته کم کم خسته می شود به او اصرار نکنید آخر هر هفته برای ناهار با خانواده شما باشد .
7 - نبود برنامه
تشکیل خانواده به معنای گذراندن زندگی بدون در نظر گرفتن آینده نیست. شما باید به اتفاق هم آینده تان را بسازید. بی درنگ در مورد آینده تان و اینکه چگونه با آن روبه رو می شوید فکر کنید.
8 - سکوت های بیجا
مطمئنا عدم گفت وگو برای زندگی زناشویی مضر است. این امر بنا به دلایل مختلف اغلب ناشی از کمبود وقت و یا بی توجهی زن و مرد نسبت به یکدیگر است که در بالا از آنها نام برده ایم. در این حالت، موضوعی را با هم مطرح کنید و سعی کنید حقیقتا حرف طرف مقابل تان را بفهمید.

 0 نظر برای “ قاتلان زندگی زناشویی را بشناسید.

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.