صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / نگهداری مواد غذایی/ نگهداری بادمجان به مدت طولانی

نگهداری بادمجان به مدت طولانی


نگهداری بادمجان به مدت طولانی

نگهداری بادمجان به مدت طولانی

بادمجان یکی از سبزیجاتی است که معمولا تو هر خونه ای پیدا میشه! اگه دنبال راهکاری هستید که بادمجان رو به مدت طولانی نگهداری کنید مطلب زیر را بخونید:


مرحله یک
اگر شما مقداری بادمجان برای مصرف یک هفته خریده اید، نگهداری آن ها راحت تر از نگهداری مقدار زیادی بادمجان است. برای نگهداری مقدار کم بادمجان، همه کاری که نیازاست انجام دهید، قرار دادن آن ها در یک کیسه پلاستیکی مناسب و گذاشتن در یخچال است. بادمجان ها با این روش تا یک هفته در یخچال تازه می مانند و شما می توانید در این بازه زمانی آن ها را مصرف کنید.اگر شما مقدار زیادی بادمجان خریده اید که نمی توانید قبل از فاسدشدنشان آن ها را استفاده کنید، پس مجبورید که به شیوه دیگری آن ها را نگهداری کنید. اول از همه لازم است که بادمجان ها را بشویید. آن ها را با آب سرد و یا ولرم بشویید. مرحله بعد این است که باید با استفاده از یک چاقوی تیز دو انتهای بادمجان را ببرید. سپس پوست آن را بکنید. بادمجان را به همان روشی که موز را برش می دهید، قطعه قطعه کنید. قبل از این که به مرحله بعد برویم، توضیح خواهم داد که چرا ما باید این کار را انجام دهیم. میوه ها و سبزی ها آنزیم ها و باکتری هایی دارند که اگر بدون تکمیل مرحله بعدی منجمد شوند، می تواند طعم و رنگ غذا را عوض کنند. 


مرحله دو

حال شما به یک قابلمه بزرگ که برای جوشاندن آب مناسب باشد نیاز دارید. آبلیمو به این آب اضافه کنید - در حدود نصف فنجان آبلیمو برای هر چهار لیتر آب. شما همچنین به یک کاسه بزرگ که با آب و یخ پرشده نیاز دارید. بعد از جوشاندن بادمجان ها، شما آن ها را در ظرف آب و یخ خواهید گذاشت. 


مرحله سه

وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، بادمجان ها را داخل آن بریزید و بگذارید به مدت پنج دقیقه در آب جوش بماند. وقتی این زمان به اتمام رسید به سرعت بادمجان ها را از آب جوش خارج کرده و داخل کاسه آب یخ قرار دهید تا به سرعت سرد شود. بادمجان ها را برای پنج دقیقه دیگر در آب یخ نگه دارید و سپس از آب خارج کرده و بگذارید تا خوب خشک شود. 


مرحله چهار

حالا که بادمجان ها را جوشانده، سرد و خشک کرده اید، می توانید آن ها را داخل پلاستیک فریزر قرار داده و در فریزر منجمد کنید. اگر بادمجان ها به خوبی آماده شوند تا مدت شش ماه در فریزر به خوبی حفظ می شوند.0 نظر برای “ نگهداری بادمجان به مدت طولانی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.