صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / خواص مواد غذایی/ هندوانه را چه موقع بخوریم؟

هندوانه را چه موقع بخوریم؟


هندوانه را چه موقع بخوریم؟

این میوه ی قرمز رنگ آبدار طرفدارهای زیادی به خصوص در فصل تابستان دارد. با مطالعه متن زیر می توانید از خواص این میوه ی شیرین آگاه شوید و بدانید بهترین زمان برای خوردن آن چه موقع است؟

هندوانه را چه موقع بخوریم؟

هندوانه میوه ای است که مزاج سرد و تر دارد و رنگ آن در ویتامینش تأثیری ندارد به همین دلیل، مهم این است که هندوانه کاملاً رسیده و شیرین باشد.
هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است و نسبت به سایر میوه ها و سبزی ها، مقدار بیشتری بتاکاروتن دارد.
هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی از سدیم و پتاسیم است به همین دلیل از بدن در برابر بیماری های مختلفی مانند آسم و برخی سرطانها مانند سرطان روده و پروستات محافظت می کند.
هم چنین هندوانه دارای آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است که رادیکال های آزاد و مضر را از بین می برد به همین دلیل از وقوع سکته قلبی جلوگیری می کند و به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.
این میوه باعث رقیق شدن خون می شود و مصرف آن، برای افرادی که خون غلیظ دارند مناسب است.همچنین چون برای تعدیل مزاج مناسب است افرادی که صفرا در معده و کبدشان زیاد تولید می شود بیشتر از این میوه مصرف کنند.
مصرف هندوانه برای افرادی که دارای بدنی لاغر، خشک و گرم هستند بهتر است چون جلوی ضعف آنها را می گیرد.
بهترین زمان خوردن هندوانه بین دو وعده غذایی می باشد و مصرف هندوانه بلافاصله بعد از خوردن غذا باعث اختلال هضم می شود و در حالت ناشتا مخصوصاً در هوای گرم یا در هنگام تشنگی، مضر است.
در عین حال خوردن هندوانه برای افراد سردمزاج یا کسانی که معده سرد دارند مضر است و در طولانی مدت باعث ضعیف شدن عملکرد هضم و درد مفاصل می شود بنابراین بهتر است این افراد به همراه هندوانه، عسل و قند مصرف کنند.
مصرف هندوانه در افرادی که مشکل طحال دارند نباید از این میوه استفاده کنند.علائم مشکل طحال بعد از خوردن هندوانه، احساس درد یا نفخ در محل چپ شکم و ایجاد تیرگی در رنگ بدن یا سفیدی چشمان است.
هم چنین مصرف هندوانه در افرادی که آلرژی یا حساسیت فصلی یا غذایی دارند ممنوع است.0 نظر برای “ هندوانه را چه موقع بخوریم؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.