صفحه اصلی / اخبار/ دانش و فناوری / تازه های تکنولوژی/ ویلچرهای هوشمند

ویلچرهای هوشمند


ویلچرهای هوشمند

ویلچرهای هوشمند در راهند!

محققین در لندن به کمک فناوری و اختراعات جدید ابزار کوچکی را طراحی کردند که پس از نصب بر روی ویلچر کمک به سزایی به افراد معلول می کند.

درایور هوشمند MX2  نام یک وسیله الکتریکی کوچک و ساده است که با اتصال آن به انواع ویلچر می توان استفاده کاربر از ویلچر را در سطوح مختلف تقویت کرد. این ابزارجالب که در ماه آگوست تاییدیه ی FDA را نیز دریافت کرد، یک نسخه ی سبک و ساده از مدل اصلی خود، MX1، است. این محصول دارای توابع هل دادن برای جلو رفتن و ضربه زدن جهت ایستادن است، بنابراین با اتصال به صندلی چرخدار به صورت خودکار با جلو رفتن به کار افتاده و با ضربه زدن می ایستد.
در این طراحی، اگر کاربر تمایل به حرکت کند و آهسته داشته باشد، کافیست چرخ خود را به آرامی به جلو هل دهد و برای تند رفتن نیز به همین شیوه باید ویلچر را سریع هل دهد .

"محرک هوشمند "سرعت صندلی چرخدار را بر اساس آخرین مجموعه تنظیمات سرعت ذخیره می کند. وزن این دستگاه حدود ۵.۷ کیلوگرم است و همچنین دارای کنترل درایو بلوتوث LE جهت دسترسی از یک اسمارت فون برای استفاده از ویژگی هایی مانند اپلیکیشن های ردیابی فعالیت ها و تناسب اندام، می باشد.

قدرت این محصول از یک موتور براشلس ۲۵۰ وات DC در کنار باتری ۳.۴ آمپرساعت ۳۶ ولت LiFePO4 تامین می شود که برای پیمودن ۱۹ کیلومتر مناسب توصیف شده است. MX2 همچنین دارای ویژگی ضد عقبگرد است، به این ترتیب اگر در میانه ی راه یک سربالایی بایستید، با این واحد قادر به ادامه ی مسیر بدون خطر سر خوردن به عقب هستید.

بر اساس اعلام سازندگان، نصب SmartDrive MX2 ساده بوده و سازگار با اغلب ویلچر ها است.0 نظر برای “ ویلچرهای هوشمند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.