صفحه اصلی / اخبار/ پزشکی و سلامت / بیماری ها و راه درمان آن/ پایین آوردن تب با شیوه ای طبیعی

پایین آوردن تب با شیوه ای طبیعی


پایین آوردن تب با شیوه ای طبیعی

اینبار در هنگام مواجه با تب، مانند هندی ها عمل کنید.

باوری در میان هندی‌ها و دوستداران مکتب آیورودا وجود دارد که در آن برای کاهش میزان حرارت بدن بیمار از انواع نوشیدنی‌های طبیعی مانند آبمیوه‌ها و دمنوش‌های گیاهی استفاده می‌کنند. به اعتقاد درمانگران طب سنتی هند نوشیدن آب بعضی میوه‌ها می‌تواند علاوه بر کاهش تب بیمار بخش زیادی از انرژی از دست رفته او را تامین کند. دانستن این نسخه برای مادران و خانم‌های خانه‌‌دار خالی از لطف نیست.

نسخه اول: این درمانگران نوشیدن آب مرکبات مانند ترکیبی از آب پرتقال، نارنگی و گریپ‌فروت را برای کاهش میزان تب در بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا بسیار موثر می‌دانند، به شرط آنکه برای انتخاب پرتقال و نارنگی سراغ انواع شیرین آن بروید و به مقدار مساوی از آب تهیه شده از هریک از این میوه‌ها را ترکیب کرده و روزی 2بار به بیمار بدهید. علاوه بر این نوشیدن آب انار طبیعی و خالص بدون افزودن هیچ‌گونه چاشنی مانند نمک یا گلپر نیز یکی از بهترین تسکین‌دهنده‌ها و تب‌برهای طبیعی در هند محسوب می‌شود.

نسخه دوم: در کنار فروت‌تراپی نوشیدن انواع دمنوش‌های گیاهی نیز در دوران ابتلا به سرماخوردگی و حتی یک ماه زودتر از شروع فصل‌ سرد به افزایش مقاومت بدن و پیشگیری از بروز تب در بیمار کمک می‌کند. برای تهیه این چای بهتر است یک قاشق از گیاه ریحان را در 2 لیوان آب دم کرده و میل کنید.0 نظر برای “ پایین آوردن تب با شیوه ای طبیعی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.