صفحه اصلی / اخبار/ خانواده / مردان/ چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟


چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

اکثر مردان پیشنهاد خرید، از طرف همسر خود را رد می کنند و تمایلی برای انجام آن نشان نمی دهند. چرا؟

زنان و مردان یک دنیا تفاوت در خرید کردن دارند و حتی نگاه آنها به این موضوع، زمین تا آسمان متفاوت است.

 باید بدانید که خرید کردن مردها تفاوت بسیاری دارد و باید نکات کلیدی این موضوع را بهتر و بیشتر بشناسید تا بتوانید برای خرید کردن آنها را با خود همسو کنید. حال به نمونه هایی از این تفاوت ها در خرید اشاره می کنیم.
 
مردها برای تفریح به خرید نمی روند
بسیاری از زن ها در زمانی که استرس زیادی را تجربه می کنند، دوست دارند با خرید کردن خودشان را آرام کنند و خوشحالی از دست رفته را، حتی به شکلی موقت به زندگی شان برگردانند.مردها ترجیح می دهند روز تعطیل شان را با خانواده، دوستان یا حتی تنها بگذرانند و به معنای واقعی استراحت یا تفریح کنند. برای آنها خرید کردن وظیفه و راهی برای برطرف کردن نیاز است و نه یک فعالیت تفریحی. اگر از یک مرد بپرسید که دوست دارد آخر هفته اش را چطور بگذراند، احتمالا پیشنهاد بازی کردن فوتبال، فیلم دیدن یا خوابیدن را مطرح می کند، درحالی که برای زنان پاساژگردی و خرید کردن، می تواند یکی از اولین گزینه ها باشد.
 
مردها هم پول خرج می کنند
درحالی که بسیاری از مردها همسرشان را به ولخرج بودن متهم می کنند، بررسی ها نشان می دهند که مردها کمتر از همسرشان پول خرج نمی کنند، بلکه تنها به شیوه ای متفاوت خرید می کنند. روانشناسان می گویند تفاوت زنان و مردان در میزان خرج کردنشان نیست، بلکه در نوع آن است. از نظر آنها مردها در تمام مدتی که همسرشان به خریدن چیزهای کوچک مشغول است، برای خرید کالای گران قیمتی که به آن احتیاج دارند تحقیق و پس انداز می کنند و معمولا دوست دارند حسابی صبر و پس انداز کنند و بعد گزینه ای که در بازار موجود است را بخرند.
 
مردها خسیس نیستند
بله! برای همسرتان مهم است که شما چقدر پول خرج می کنید. اگر چنین برخوردی را از او دیدید، عصبانی نشوید و به خساست متهمش نکنید، درحالی که شما قبل از دیدن برچسب، به زیبایی و تناسب آن لباس توجه می کنید، همسرتان قبل از دیدن خود لباس، به این فکر می کند که آیا قدرت خریدش را دارد یا نه، درحالی که شما ممکن است برای خریدن چیزی که دوستش دارید، از احتیاجات ضروری دیگرتان صرف نظر کنید، مردها معمولا برای خریدن یک کالای گران قیمت، مدتی پس انداز کرده و از چند ماه قبل مقدمات تهیه آن را فراهم می کنند. شاید همسرتان به این دلیل دیگر با شما خرید نمی آید که پیش از این با دیدن این رفتار، او را به خساست متهم و بساط قهر و دعوا را فراهم کرده اید.
 
مردها در خرید کم نمی آورند
اگر از همسرتان بخواهید چند عدد گوجه بخرد و تاکید کنید که به میزان بیشتری نیاز ندارید، مطمئن باشید اتفاقی که انتظارش را دارید، نمی افتد. همسر شما این بار هم با 2 کیلو گوجه و چند پاکت میوه دیگر به خانه برمی گردد و به اینکه به آنها نیازی ندارید، توجهی نمی کند. اگر با او به مغازه ای که حسابی تخفیف می دهد هم بروید، هیچ تلاشی برای چانه زدن نمی کند و در ایده آل ترین شرایط به گفتن اینکه «تخفیفش را هم لحاظ کنید» اکتفا می کند. با دیدن این اتفاق ها عصبانی نشوید و بیهوده تنش ایجاد نکنید. مردها گمان می کنند کم خریدن به معنای بی پولی و چانه زدن به معنای شکستن غرور است. آنها گاهی به دلیل رودربایستی با مغازه داری که بسیاری از لباس ها را برایشان از قفسه بیرون کشیده، لباسی که نه به آن علاقه و نه نیاز دارند را می خرند تا شرمنده صاحب مغازه نشوند. در مقابل شما هنگام میوه خریدن، قطعا نیاز خود را بررسی می کنید و هنگام لباس خریدن، تنها چیزی را می خرید که با دل و جان دوستش دارید و معمولا اهمیتی به احساسات مغازه دار هم نمی دهید.
 
مردها تنها خرید می کنند
درحالی که شما برای خرید یک مانتو، گروهی از دوستانتان را جمع می کنید و از این اتفاق به عنوان یک برنامه تفریحی یاد می کنید، همسرتان معمولا دوست دارد به تنهایی یا تنها با حضور شما به خرید برود. اگرچه شما دوست دارید چند نظر را برای لباسی که امتحان کرده اید، بپرسید و مطمئن شوید که بهترین انتخاب را کرده اید، همسرتان معمولا اولین چیزی که چشمش را گرفته است را می خرد و به اینکه ممکن است انتخاب های بهتری هم وجود داشته باشد، فکر نمی کند. مردها خرید گروهی را دوست ندارند و از اینکه نظرهای متفاوت آنها را گیج کند و به خریدن چیزی که دوستش ندارند مجبورشان کند، بیزارند.
 
 
مردها هر وقت احتیاج دارند خرید می کنند
اگر به خاطر حراج های پایان فصل، همسرتان را موظف کرده اید که هر روز با شما در پاساژ ها قدم بزند، احتمالا تنش های زیادی را در این چند روز به او وارد کرده اید. واقعیت این است که مردها به فصل حراج اهمیتی نمی دهند. آنها فقط زمانی خرید می روند که به چیزی احتیاج داشته باشند و این تفکر که شاید در یکی از پاساژ ها یک جنس غیرضروری ارزان پیدا کنند و بعد از چند روز گشتن همراه با سرگردانی آن را بخرند را نادرست و حتی آزاردهنده می دانند، پس اگر همسرتان در مقابل این خواسته شما، واکنش ناخوشایندی نشان داد، ناراحت نشوید. مردها از خرید بی هدف و غیرضروری بیزارند.
 
 
خرید سریع و مغازه ای نزدیک خواسته مردهاست
درحالی که شما دوست دارید برای انتخاب یک لباس یا کالا، مغازه های بسیاری را ببینید و تک تک چیزهایی که از نظرتان ارزش خریدن را دارد امتحان کنید، همسرتان دوست دارد ساده ترین و کوتاه ترین راه را برای خرید کردن انتخاب کند. او ترجیح می دهد وسایل موردنیازش را آنلاین بخرد یا به مغازه ای که همیشه از آن خرید می کند، برود و با اینکه انتخابش محدود باشد هم مشکلی ندارد. آنها حاضر نیستند با این «احتمال» که ممکن است کالای موردنظرشان را پیدا کنند، یک روز تمام را به خریدن یک وسیله اختصاص دهند.0 نظر برای “ چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.