صفحه اصلی / اخبار/ پزشکی و سلامت / دانستنی های پزشکی/ چرا موها سفید می شوند؟

چرا موها سفید می شوند؟


چرا موها سفید می شوند؟

دانستن این که به چه علت موها سفید می شوند شاید برای شما هم جالب باشد.

دکتر حسن اعتمادی متخصص پوست و مو، گفت: سفید شدن موها یک پدیده‌ی کاملا ارثی و خانوادگی است و ارتباطی به بیماری و عواملی این چنین ندارد.

وی اظهار داشت: فقط بیماری سفید شدگی پوست در صورتی که شدید باشد ممکن است موها را سفید کند که این بیماری هم ارثی است.کسانی که موهایشان بصورت سکه‌ای می‌ریزد وقتی دوباره در می‌آید ابتدا سفید است اما معمولا مجددا به رنگ طبیعی خود بر می‌گردد.

دکتر حسن اعتمادی در ادامه با اشاره به سفیدی زودرس موها تصریح کرد: افراد سفید پوست زیر 20 سال و سیاه پوست زیر 30 سال در صورتی که موهایشان سفید شود، گفته می‌شود دچار سفیدی زودرس شده‌اند و اسم بیماری هم به آن اطلاق نمی‌گردد، یعنی بعنوان بیماری نمی‌دانیم.

وی بیان کرد: مواردی گفته شده که می‌تواند سفیدی موها را کاهش دهد مثل استفاده از ویتامین ب و ماده‌ای که پیش‌ساز رنگ در بدن است(در بدن ایجاد رنگ می‌کند) که این موارد هم بعنوان دارو و یا درمانی که جلوی سفید شدن موها را بگیرد، نیست و برای همه‌ی افراد ممکن است موثر نباشد.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: رنگ کردن مکرر، کندن تارهای سفید و در معرض امواج بودن تاثیری در سفید شدن موها ندارد و این‌ها مسائلی است که اشتباه در بین افراد جا‌ افتاده است.0 نظر برای “ چرا موها سفید می شوند؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.