صفحه اصلی / اخبار/ مد و زیبایی / لباس، کیف و کفش/ کفش ها چه اثری بر پا می گذارند؟

کفش ها چه اثری بر پا می گذارند؟


کفش ها چه اثری بر پا می گذارند؟

هنگام انتخاب کفش باید دقت بسیاری به خرج داد چرا که اثر آن بر پاها و بدن به مرور زمان اتفاق می افتد.

کفش های پاشنه بلند- چه با پاشنه های تیز چه با پاشنه یک سره- بالرین یا ااسنیکر، خلاصه هر نوع کفشی بر روی پای شما تاثیری می گذارد. هافینگتون پست یو اس، به این اثرات علاقه مند شده و از کارشناسان خواسته است که به بررسی این اثرات بپردازند. این نشریه با دکتر نیل بلیتز، کارشناس جراحی پا و ارتوپد و دکتر ژاکلین سوترا، کارشناس بهداشت پا به گفت وگو نشسته است.

نداشتن تعادل با کفش های پاشنه بلند
این نوع کفش ها سنگینی بدن شما را به جلوی پاهای تان می اندازد  و عدم تعادل ایجاد می کند. آنها کفل ها و زانوهای تان را وادار می کنند به سمت جلو خم شوند. با پوشیدن این کفش ها ریسک کمردرد و پیچ خوردگی را به جان می خرید.

تعادل کم با کفش هایی با پاشنه های یک سره
کفش هایی با پاشنه های یک سره نیز همان اثرات سایر کفش های پاشنه بلند را دارند اما تعادل بدن در این کفش ها کمی بیشتر است. این کفش ها اغلب در قسمت جلوی خود، زیرکفشی هایی دارند که شیب آن را کاهش می دهد و کمتر آزاردهنده هستند، اما با این وجود باید مواظب پیچ خوردگی پا و سایر موارد بهداشت پا باشید.

بوت ها و نیم بوت های با اثرات کفش های پاشنه بلند
دکتر بلیتز می گوید: « بوت ها و نیم بوت های پاشنه بلند نیز دقیقا همان اثر عدم تعادل کفش های پاشنه بلند را دارند اما آن قسمت این کفش ها که تا بالای پا می آیند، باعث تعادل بیشتری در شما می شود. ». در هر صورت، این کفش ها همان آسیب ها را به بدن می زنند.

کفش های باله  بدون پاشنه، بدون خطر؟

« کفش های پاشنه بلند، خطرناک هستند اما این دلیل نمی شود که کفش های تخت، هیچ مشکلی نداشته باشد.» کفش هایی که زیادی صاف هستند، از خمیدگی پا محافظت نمی کنند. آنها صاف صاف هستند و با پوشیدن آنها احتمال هرگونه خطری برای پاهای شما وجود دارد. چه خطری؟ التهاب زردپی، التهاب و درد پاشنه پا.

اسنیکرها همیشه راه حل نیستند
« اسنیکرها کفش هایی هستند که بسیاری از متخصصین، پوشیدن آنها را پیشنهاد می کنند. اما بعضی از انواع آنها هستند که خیلی تخت هستند و همان اثر کفش های باله را بر روی خمیدگی پاهای شما می گذارند. ( مانند کفش های مدل آل استار ).  کفش های پیاده روی نیز که زیرسازی بیش از حدی دارند، مشکلاتی برای پاشنه پا ایجاد می کنند.

صندل های پلاستیکی
 این صندل ها، برای تعطیلات مناسب هستند اما کفش های ایده آلی نیستند. این کفش ها خیلی تخت هستند  و به این دلیل که با پوشیدن آنها پا با هر سطحی تماس پیدا می کند، احتمال ایجاد عفونت افزایش پیدا می کند.0 نظر برای “ کفش ها چه اثری بر پا می گذارند؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.