صفحه اصلی / اخبار/ خانه داری / ایده های خلاقانه/ یک سبد آویز فانتزی

یک سبد آویز فانتزی


یک سبد آویز فانتزی

یک سبد آویز فانتزی برای خود آماده کنید.

سبد آویز فانتزی گاهی ترکیب و شکل سبدهای آویز به خودی خود، آنقدر جذابیت دارد که چیدن گلها و گیاهان رنگارنگ، نه تنها زیبایی چشمگیری پدید نمی آورد بلکه مانعی برای جلوه نمای ظاهری خود سبد نیز خواهد شد.
سبد جوجه ای شکل در تصویر نیز نمونه ای از این گونه سبدهاست، البته این سبد به عنوان جا تخم مرغی در بازار یافت می شود که کاربرد دیگرآن، می تواند سبد آویز گیاه باشد.برای چنین ترکیبی، گیاه پاپیتال ستاره ای، یکی از بهترین انتخابها است. توجه داشته باشید که برای شاداب و سبز ماندن این گیاه باید هر روز آن را با آب پاش مرطوب کرد، همچنین برای آب دادن به آن نیز می توانید سبد را طوری درون ظرفی پر از آب قرار دهید که کف آن درون آب قرار گیرد.
در همین مناطق بالاتر گیاه را نیز بادست آبیاری می کنیدوسبد را پس از چند دقیقه از درون ظرف آب بیرون آورید.
نحوه کاشت:
۱ـ برای پرکردن فضای این سبد و امکان کاشت گیاه، نخست درون سبد را باخزه مرطوب پوشانده و فقط وسط آن را برای ریختن خاک به داخل سبد خالی باقی بگذارید. (البته در کف سبد باید کمی خزه قرار گیرد در غیراین صورت هنگام ریختن خاک، خاکها بیرون می ریزند).
۲ـ قسمت خالی گذاشته را با خاک مخلوط و مرطوب پرکنید.
۳ـ برای کاشت گیاه پاپیتال ستاره ای گیاهان را طوری در قسمت میانی سبد ودرون خاک بکارید که ساقه های آن دورتادور سبد پخش شوند.
۴ـ سپس با کمک سیخ بیگودی سر، ساقه های پراکنده را در مکانهای مورد نظر محکم و ثابت کنید.
۵ـ دو زنجیر به دو طرف سبد متصل کرده وآنها را به هم اتصال داده، روی یک قلاب دیوار کوب آویزان کنید.0 نظر برای “ یک سبد آویز فانتزی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.