صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / نکات آشپزی/ یک وعده غذایی ارزان!

یک وعده غذایی ارزان!


یک وعده غذایی ارزان!

چگونه یک وعده غذایی ارزان و اقتصادی داشته باشیم؟

اگر در طول ماه هزینه زیادی را صرف غذا می کنید، با تغییر برنامه ی غذایی تان می توانید پول زیادی را ذخیره کنید. لازم نیست ارزش غذایی وعده های خود را کم کنید، زیرا بسیاری از غذاهای سالم مانند لوبیاها تقریباً ارزان هستند. با تنظیم عادتهای خرید خواربار، آشپزی، و عادت های غذایی خود، می توانید هزینه وعده های غذایی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. 


گوشت کمتر مصرف کنید.

گوشت گرانترین جز بسیاری از غذاهاست. غذاهایی که با سبزی ها هستند و یا گوشت در آن ها خیلی کم استفاده می شود بپزید. برای مثال بسیاری از سوپ ها و تاس کباب با سبزی ها هستند یا فقط به مقدار کمی گوشت دارند. جایگزینی لوبیا، قارچ و تخم مرغ با گوشت موجب کاهش هزینه های غذایی شما می شود. برنج با سبزی سرخ شده و ماکارونی با سس گوجه و پنیر غذاهایی بدون گوشت، ساده و ارزان هستند. به مقدار زیاد خرید کنید و بپزید.

در بسیاری از موارد، با خرید مقدار بیشتر، پول کمتری می پردازید. بنابراین، در صورت امکان در حجم زیاد خریداری کنید. هنگام آشپزی مقداری برای وعده ی دیگر آماده کرده و یا آن را برای مصرف در یک روز دیگر در فریزر بگذارید و یا برای مصرف روز بعدتان آن را خنک نگه دارید. این کار زمانی که فرصت ندارید، از پرداخت پول برای رستوران و غذاهای بسته بندی شده ی گران جلوگیری می کند.

حراج فروشگاه ها

خواربار را هنگامی که در ارزان ترین قیمت هستند خریداری نموده و چیزهایی را استفاده کنید که خرید آن ها ارزان باشد. حراجی های خواربار فروشی مورد علاقه تان را دنبال کرده و برنامه ی غذایی خود را بر اساس حراجی ها تنظیم کنید. اگر چیزی فاسد نشدنی را در حراج می بینید، برای آنکه بعداً مجبور نشوید پول بیشتری برای آن بپردازید، آنرا بخرید. محصولات فصلی را خریداری کرده و در فصل هایی که چیزی موجود نیست به محصولات یخ زده و میوه و سبزی های کنسرو شده رجوع کنید. 0 نظر برای “ یک وعده غذایی ارزان!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.