صفحه اصلی / اخبار/ آشپزی و تغذیه / خواص مواد غذایی/ 5 غذایی که مردان نباید خوردن آن را فراموش کنند.

5 غذایی که مردان نباید خوردن آن را فراموش کنند.


5 غذایی که مردان نباید خوردن آن را فراموش کنند.

در این مقاله به مردان توصیه می شود مصرف این غذاها را، برای داشتن بدنی سالم فراموش نکنند.

77 درصد مردان دچار کمبود منیزیم، ویتامین D و ویتامین B12 هستند.

ویتامین D: مصرف ویتامین D برای داشتن اسکلت و استخوان‌های سالم ضروری است. طبق تحقیقی که در مجله Circolation منتشر شده است افرادی که دچار کمبود ویتامین D هستند احتمال بروز سکته قلبی در آنها 80 درصد بیش از سایرین است. به گفته محققان دانشگاه بوستون باید در هر میلی‌متر از خون 30 نانوگرم ویتامین D وجود داشته باشد. اگر ویتامین D خون از این مقدار پایین‌تر بود باید UI1400 مکمل ویتامین D مصرف کرد. 

منیزیم: بررسی‌ها نشان داده است که مردان معمولا دچار کمبود منیزیم هستند و تنها 80 درصد از 400 میلی‌گرم منیزیم مورد نیاز روزانه را دریافت می‌کنند. مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم مانند لوبیا سفید یا 250 میلی‌گرم مکمل آن برای مردان توصیه می‌شود.

ویتامین B12: برخی داروها مانند داروهای ضددیابت مانع از جذب این ویتامین می‌شوند. این ویتامین در مواد غذایی مانند انواع غلات موجود است.

پتاسیم: بررسی‌ها نشان داده مردان تنها 60 تا 70 درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه خود را که حدود 4700 میلی‌گرم است مصرف می‌کنند. یک موز حدود 400 میلی‌گرم و نصف آواکادو نیز 500 میلی‌گرم پتاسیم دارد.

ید: بهترین راه به جای اینکه برای دریافت ید، نمک بیشتری بخورید این است که مصرف شیر یا ماهی را بالا ببرید. خوردن تخم‌مرغ و ماست هم کمک‌کننده است.0 نظر برای “ 5 غذایی که مردان نباید خوردن آن را فراموش کنند.

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.