صفحه اصلی / اخبار/ سرگرمی / خواندنی ها/ 8 مسابقه عجیب غذاخوری

8 مسابقه عجیب غذاخوری


8 مسابقه عجیب غذاخوری

در همه جای دنیا با مسابقات و فستیوال های عجیب رو به رو می شویم. یکی از این مسابقات عجیب، مسابقات غذاخوری در امریکاست. مسابقه ای که در آن برنده کسی است که بیشترین غذا را در کمترین زمان بخورد.

1.    مسابقه خوردن هات داگ، 4 جولای

 جزیره کنی، نیویورک

رکورد: « Joey Chestnut» با خوردن 69 هات داگ در 10 دقیقه

بله این واقعیت دارد! این فستیوال یکی از بزرگ ترین فستیوال های غذا در جهان است. کمپانی هات داگ که از سال 1916 محصولات خود را عرضه می کند، از سال 1972 میزبان مسابقات مشهور هات داگ شده است. این مسابقه از زمانی آغاز شد که 4 مهاجر برای اثبات این که کدامیک بیشترین هات داگ را می خورد، با هم به رقابت پرداختند. از آن زمان به بعد این رقابت هر ساله در 4 جولای برگزار می شود. در سال 2009 « Joey Chestnut» موفق به خوردن 68 هات داگ شد و رکورد جهانی را شکست. او 4 سال بعد نیز در این مسابقه شرکت کرد و 69 هات داگ را در 10 دقیقه در دهان خود فرو برد، یعنی چیزی حدود 24000 کالری! شاید فکر کنید که این مسابقه پوچ و بی ارزش بااست اما این فستیوال 10000 دلار به افراد گرسنه در سطح شهر نیویورک اختصاص می دهد..

2.    مسابقه خوردن تاکو

 سن‌خوزه، کالیفرنیا

رکورد: «Matthew Stonie» با 101 تاکو در 8 دقیقه

«Matthew Stonie» رکورد مسابقات خوردن تاکو را شکست. رستوران «Chacho» یکی از از رستوران های محبوب در سن خوزه می باشد که این فستیوال را راه اندازه کرده است. در این فستیوال رد پای موسیقی و فرهنگ را می توان مشاهده کنید.

3.    مسابقه خوردن بال، جولای

کلیرواتر، فلوریدا

رکورد: « Joey Chestnut » با 184 بال در 10 دقیقه

به نظر شما کدام بال بیشترین گوشت را دارد؟ بله این نوع بالی که در این مسابقه استفاده می شود، بیشترین گوشت را دارد. افراد پر خور این را خوب می دانند. فردی به نام « Joey Chestnut » توانست در هر دقیقه 18.4 بال مرغ بخورد و برنده 8500 دلار شود. بال بخورید و پول بگیرید، خوب است، نه؟

4.    مسابقه خوردن جیائوزی

لوس آنجلس، کالیفرنیا

رکورد: «Joey Chestnut» با 384 جیائوزی

جیائوزی نوعی غذای ژاپنی است که آرد گندم و آب را بصورت خمیر در می آورند و بعد از نازک شدن توسط وردنه برای پوشش موادی مانند گوشت، میگو، سبزیجات استفاده می‌کنند. مواد پس از پیچانده شدن در خمیر به وسیله آب‌پز کردن، سرخ کردن، روغن پزی عمیق و یا بخارپز کردن پخت می‌شوند. «Joey Chestnut » در این مسابقه با خوردن 384 جیائوزی رکورد جهانی را شکست.

5.    مسابقه خوردن جایرو 

هیوستون، تگزاس

رکورد: « Matthew Stonie» با 24 جایرو در 10 دقیقه

رستوران یونانی « Niko Niko» از سال 1977 تا به حال یکی از رستوران های محبوب هیوستون تگزاس است که هر ساله در این فستیوال غذای یونانی جایرو را سرو می کند. جایرو یک غذای یونانی پخته شده از گوشت بریان شده بر یک سیخ عمودی است و معمولاً به همراه نان پیتا و گوجه فرنگی، پیاز و سس تاتزیکی سرو می‌شود.

6.    مسابقه خوردن صدف، ژوئن/ می

نیواورلئان، لوئیزیانا

« Sonya Thomas» با 46 صدف 12 تایی در 10 دقیقه

نیواورلئان در سال 2014 فستیوال سالانه صدف خوری خود را آغاز کرد. رستوران «Acme Oyster» با همکاری دیگر رستوران ها برگزاری این فستیوال را به عهده گرفته است. 

7.   مسابقه خوردن مغز

 مینیاپولیس، مینه‌سوتا

رکورد: «Joey Chestnut » با 54 مغز در 8 دقیقه

مسابقه خوردن مغز در « Zombie Pub Crawl» برگزار می شود. «Joey Chestnut» همیشه گرسنه توانست با خوردن 54 مغز رکورد جهانی را بشکند.

8.  مسابقه خوردن مارچوبه، اپریل

 استوکتون، کالیفرنیا

رکورد: «Joey Chestnut » با 5.5 کیلو و 248 گرم مارچوبه در 10 دقیقه

مادر «Joey Chestnut» در زمان کودکی به او می گفت که ظرف سبزیجات ات را بخور اما نه این که 5.5 کیلو و 248 گرم مارچوبه را آن هم در 10 دقیقه. در این فستیوال علاوه بر تماشای این رقابت هیجان انگیز، از موسیقی زنده، دیدار با آشپزهای مشهور و مقدار زیادی مارچوبه نیز لذت خواهید برد. استوکتون یکی از بزرگ ترین تولیدات مارچوبه در جهان را دارد.0 نظر برای “ 8 مسابقه عجیب غذاخوری

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.