صفحه اصلی / خبرخوان / اعلام نتیجه مذاکرات 12.30 به وقت تهران/ نشست رسانه ای ظریف ساعت 13

اعلام نتیجه مذاکرات 12.30 به وقت تهران/ نشست رسانه ای ظریف ساعت 13


جلسه اعلام نهایی مذاکرات به ساعت 2.30 تهران موکول شد/ ادعای رویترز از متن پیش نویس توافق

تا شب های گذشته، مدیاسنتر وین راس ساعت 21 بر روی خبرنگاران بسته می شد، اما از شب های گذشته این ساعت به 12 نیمه شب افزایش پیدا کرد و امشب حتی بسیاری از خبرنگاران که اینجا را ترک کرده بودند حالا (3 بامداد تهران) به چادر معروف روبروی هتل کوبورگ بازگشته اند تا دقایق آخر مذاکرات را برای اعلام نتایج به دنیا مخابره کنند.

ساعتی پیش(2 بامداد تهران) به عکاسان و تصویربرداران گفته شد تا به مقر سازمان ملل متحد بروند.

مهمترین اتفاق اما، عکس جدید اینستاگرام سید عباس عراقچی بود، در این تصویر که رهبری مشغول امضا یا نگارش نوشته ای هستند، در زیر آن نوشته است: "23 تیر 1394". 

قرار است با حضور وزیران خارجه هفت کشور مراسم پایانی درمقر سازمان ملل متحد در وین به طور رسمی برگزار شود و به احتمال خیلی زیاد وزیران خارجه کشورهای مختلف در کنفرانس خبری جداگانه به تشریح نتیجه کار می پردازند.

الف به صورت مستقیم از وین، اخبار هسته ای را لحظه به لحظه برای شما بینندگان گرامی به روز خواهد کرد.

***************
رویترز پیش نویسی از متن توافق را به نقل از یک مقام غربی منتشر کرده است.

یک خبرنگار روس گفته که قرار است مراسم پایانی در سازمان ملل احتمالا ساعت ۱۰ به وقت وین و 12.30 به وقت تهران باشد. پس از آن نشست رسانه ای ظریف هم قرار است ساعت 13 به وقت ایران برگزار شود.

خبر رسیده تیم ایرانی کلمه به کلمه و پاراگراف به پاراگراف در حال مرور متن نهایی هستند.

05:00) در حالیکه بسیاری از خبرنگاران و عکاسان به مابع نزدیک به تیم مذاکره کننده ایرانی گفت: جلسه سازمان ملل به احتمال قوی بامداد امروز نخواهد بود. این منبع آگاه گفت که در این خصوص موگرینی اطلاع رسانی خواهد کرد.یا سنتر رفته اند، مقام آگاه ایرانی لحظاتی پیش اعلام کرد. 

04:00 فیلمبرداران راهی مقر سازمان ملل در وین شدند تا از مراسم پایانی اعلام نتایج مذاکرات را به صورت زنده پوشش دهند.

بنا به اخبار منتشر شده غیر رسمی قرار است تا ساعتی دیگر در مقر سازمان ملل، موگرینی و ظریف به دو زبان فارسی و انگلیسی نتایج مذاکرات را اعلام کنند. قرار است همچنین یک اعلامیه واحد از سوی تمامی طرفین منتشر شود که در آن دیگر خبری از فکت شیت های مختلف نخواهد بود.

منبع: سایت الف0 نظر برای “ اعلام نتیجه مذاکرات 12.30 به وقت تهران/ نشست رسانه ای ظریف ساعت 13

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *