صفحه اصلی / خبرخوان / باران و برف در راه/کاهش آلاینده‌ها

باران و برف در راه/کاهش آلاینده‌ها


مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعداز ظهر امروز، برای تهران بارش باران، برف و مه پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه گفت: بررسی و تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی جوی بیانگر شکل گیری ناوه ای در تراز میانی جو بر روی دریای مدیترانه می باشد که انتظار داریم بتدریج در اواخر وقت دیروز با انتقال به شرق، از سمت غرب وارد کشور شده و امروز موجب بارش گسترده برف و باران در غالب مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و سپس سواحل شمالی و دامنه های جنوبی البرز و بطور پراکنده در شرق و شمال شرق کشور شود.

وی افزود: انتظار می‌رود با فعالیت این سامانه امروز،بتدریج غلظت آلاینده‌ها در مناطق مرکزی و نیمه شمالی کشور به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد که در تهران از بعد از ظهر امروز آلاینده ها کاهش می یابد. با عبور موج تراز میانی از مناطق غرب و مرکزی از اواخر امروز، فردا فعالیت بارشی این سامانه با بارش پراکنده محدود به شرق و جنوب کشور خواهد شد.

وظیفه تصریح کرد: از بعد از ظهر پنجشنبه با ورود موج دوم از شمال غرب و غرب طی پنجشنبه و جمعه ضمن بارش برف و باران در دامنه های زاگرس از شمال غرب تا جنوب غرب کشور، کاهش نسبی دما در نیمه شمالی کشور نیز پیش بینی می‌شود.

همچنین امروز برای سواحل شمالی کشور، اردبیل، خوزستان، ایلام، شرق کرمان، شرق یزد، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق خراسان رضوی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
 
وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهارکرد: هوای تهران، امروز،نیمه ابری و غبارآلود در بعدازظهر ابری بتدریج بارش باران و برف و مه آلود  و فردا، نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی خواهد بود.

هم اکنون (ساعت 6:20 صبح چهارشنبه) دمای هوای تهران 3 درجه و همدان 2 درجه بالای صفر است و شهرهای اصفهان 4 درجه ،کردستان 2 درجه  زیر صفر را تجربه می کنند.

منبع: میزان0 نظر برای “ باران و برف در راه/کاهش آلاینده‌ها

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *