صفحه اصلی / خبرخوان / تا پایان شهریور بنزین دولتی را مصرف کنید.

تا پایان شهریور بنزین دولتی را مصرف کنید.


توزیع بنزین یورو ۴در ۸کلانشهر به زودی،بنزین دولتی را تا پایان شهریور مصرف کنید،رد پای آمریکا در کاهش قیمت نفت

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،عناوین مهم حوزه نفت در یک هفته گذشته به شرح زیر می باشد:

بنزین دولتی را تا پایان شهریور مصرف کنید

معاون مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی با اعلام این مطلب با تاکید براینکه بیش از یک میلیارد لیتر سهمیه ۷۰۰ تومانی در کارت های سوخت باقی مانده گفت: احتمال می رود این سهمیه تا شهریورماه به اتمام نرسد.

"منصور ریاحی" در خصوص مصرف بنزین قبل از تک نرخی شدن اظهار داشت: آمار مصرف در اردیبهشت ماه قبل از تک نرخی شدن 70 میلیون و 800 هزار لیتر به صورت روزانه بوده و همین آمار در خردادماه به 71میلیون و 500 هزار لیتر رسید.

وی تصریح کرد: اگر دو ماه را مقایسه کنیم بیشتر از یک درصد مصرف بنزین رشد نداشته است.

توزیع بنزین یورو ۴در ۸کلانشهر به زودی

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به زودی در ۸ کلان شهر بنزین یورو ۴ توزیع می شود که نتایج و دستاوردهای آن منجر به بهبود کیفیت زندگی مردم می شود.

"سعید متصدی" صبح امروز در نشست مشترک مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استانی با مدیران کل سازمان حفاظت محیط زیست استان‌ها اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی که سبب برگزاری این نشست شده است تغییری است که در سیاست‌های کلی سازمان محیط زیست در دولت یازدهم به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست براساس ۵ فرایند اصلی، سیاست‌های خود را تبیین می‌کند، گفت: نخستین اصل و سیاست در این سازمان تعامل متقابل با دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها است که برگزاری این نشست مشترک مصداق بارز این تعامل است.

رد پای آمریکا در کاهش قیمت نفت

اکونیوز:کارشناس موسسه مطالعات بین المللی انرژی با تشریح دلایل سقوط قیمت نفت از افزایش فروش نفت توسط واسطه ها، افزایش ذخایر نفت آمریکا و پیشی گرفتن عرضه از تقاضا به عنوان مهمترین دلایل کاهش قیمت ها یاد کرد.

"مهدی یوسفی" در تشریح مهمترین دلایل نوسان قیمت نفت خام در بازار جهانی، گفت: مازاد عرضه نفت در بازار رشد بی سابقه ای یافته است و براساس ارزیابی نهادهای بین‌المللی همچون اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی و همچنین آژانس انرژی آمریکا، این مازاد عرضه به ۳ تا ۳.۵ میلیون بشکه نفت در روز افزایش یافته است.

کارشناس ارشد موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با اعلام اینکه مازاد عرضه از دو طریق موجب کاهش قیمت نفت می‌شود؛ از یک طرف نگرانی حاصل از قطع احتمالی عرضه را از بین می‌برد و از طرف دیگر، سفته بازی را در بورس‌های جهان کاهش می دهد، تصریح کرد: سفته بازی از عوامل مهم بالا رفتن قیمت نفت در گذشته در بورس های جهانی است.

منبع: اقتصاد ایران0 نظر برای “ تا پایان شهریور بنزین دولتی را مصرف کنید.

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *