صفحه اصلی / خبرخوان / جدیدترین نظر سیف درباره کاهش سود بانکی

جدیدترین نظر سیف درباره کاهش سود بانکی


رئیس کل بانک مرکزی در تازه ترین اظهارنظر از انجام اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی خبر داد اما گفت: الزاما قرار نیست کاهش نرخ سود داشته باشیم.
جدیدترین نظر سیف درباره کاهش سود بانکی

به گزارش افکارخبر، ولی الله سیف با بیان اینکه اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده ، اظهار داشت: باید هرچند وقت یکبار گزارشی در شورای پول و اعتبار مطرح کرده و بعد در رابطه با تغییر نرخ تصمیم گیری کنیم اما الزاما قرار نیست کاهش نرخ سود داشته باشیم.

وی ادامه داد: بحث این است که به صورت متناوب گزارش بازار، نرخ تورم، روند و شرایط موجود توسط شورای پول و اعتبار بررسی شود و متناسب با آن درصورت لزوم تصمیم جدیدی گرفته شود. این جریان ، کاهش نرخ سود را هم شامل می شود.

سیف افزود: نظام بانکی به دلیل محدودیت منابع در پرداخت تسهیلات و وام ناگزیر از توجه به اولویت ها است. بنابراین اگر وزارتخانه های تخصصی صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی اولویت های خود را در دریافت تسهیلات تعیین کنند، نظام بانکی با آزادی عمل بیشتری توان فعالیت دارد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه در رابطه با مطالبات معوق بانکی به دو صورت برخورد می کنیم، گفت: اگر واحد تولیدی بوده، با فرصت جدید بانکی تولیدش استمرار پیدا کند و برنامه زمانی مشخص برای تسویه مطالبات در آینده ارائه دهد،بانک می تواند با آن همراهی کند.

سیف درباره برخورد دوم با مطالبات معوق بانکی،تصریح کرد:در مورد مابقی بدهکاران طبیعتا بانک ها باید به دنبال وصول منابع و مطالبات بروند، همچنین تسهیلات جدید به مشتریان پرداخت کنند و چرخ اقتصاد را مورد حمایت قرار دهند.

منبع: افکارخبر0 نظر برای “ جدیدترین نظر سیف درباره کاهش سود بانکی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *