صفحه اصلی / خبرخوان / منتظر سرما ،باد و طوفان باشید.

منتظر سرما ،باد و طوفان باشید.


روز چهارشنبه در شمال شرق کشور بارش پراکنده برف پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جو سرد و پایدار خواهد بود.

به گزارش میزان،احد وظبفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش برف طی روز سه شنبه در دامنه های شمالی و جنوبی البرز از شمال غرب تا شمال شرق کشور بویژه در مناطق مرکزی و شرقی آن، بیان نمود: به تدریج تا صبح چهارشنبه منطقه بارش برف محدود به خراسان شمالی و نوار شمالی خراسان رضوی خواهد شد و در جاده های کوهستانی البرز، استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و همچنین شمال استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، بارش برف و وزش باد گاهی با کولاک برف، موجب کاهش دید افقی و لغزندگی جاده خواهد شد.

وی در این راستا توصیه نمود: روز سه شنبه برای حفظ ایمنی از ترددهای غیر ضروری در مسیرهای یاد شده  خودداری شود.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان این که ناپایداری در مناطق فوق از اواخر وقت سه شنبه کاهش می یابد، تصریح کرد: روز چهارشنبه تنها شمال شرق کشور بارش پراکنده برف خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جو پایدار و سرد حاکم خواهد شد.

این مسئول اذعان نمود: از بعد از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه در برخی نقاط استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش بینی می شود که احتمالا در برخی نقاط سبب گردوخاک خواهد شد.

وظیفه با اشاره به مواج بودن شرق دریای خزر طی امروز و خلیج فارس و دریای عمان در دو روز آینده، خاطرنشان کرد: بعد از ظهر روز پنج شنبه در شمال غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

دمای هوای تهران هم اکنون (ساعت 6:30 صبح چهارشنبه) 2 درجه بالای صفر است.

منبع: خبرگزاری میزان0 نظر برای “ منتظر سرما ،باد و طوفان باشید.

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *